→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Nominacja do „Skrzydeł Trójmiasta”

Najnowszy oddział Centralnego Muzeum Morskiego – Ośrodek Kultury Morskiej – został nominowany do prestiżowej nagrody „Skrzydła Trójmiasta” przyznawanej w ramach plebiscytu organizowanego przez Portal Trojmiasto.pl.

Konkurs organizowany jest już po raz trzeci, jego pierwsza edycja miała miejsce w 2008 roku z okazji dziesiątego jubileuszu Portalu Trojmiasto.pl. Zgodnie z założeniami organizatorów „Skrzydła Trójmiasta” otrzymują instytucje, inicjatywy oraz przedsięwzięcia, które zmieniają oblicze naszej aglomeracji, współtworząc jej przyjazny wizerunek w Polsce. Idea nagrody zakłada promowanie czynów, wydarzeń i przedsięwzięć, które powodują, że w Trójmieście lepiej się żyje, pracuje i wypoczywa.

W tym roku nominacje ogłoszono w sześciu kategoriach: Metamorfoza Trójmiasta, Aktywność Trójmiasta, Zielona Fala Trójmiasta, Aura Biznesu Trójmiasta, Sukces Trójmiasta i Poruszenie Trójmiasta. O tym, kto zwycięży, zadecydują głosy czytelników Portalu Trojmiasto.pl.
 
Ośrodek Kultury Morskiej walczy o głosy Internautów w kategorii „Metamorfoza Trójmiasta” obejmującej miejsca i obiekty, których nowe oblicze wpłynęło pozytywnie na wygląd Trójmiasta. Nagroda w tej kategorii przyznana zostanie za rewitalizację lub wypełnienie zastanej przestrzeni z uszanowaniem okolicznej architektury, historii i natury. Ośrodek Kultury Morskiej otrzymał nominację za „stworzenie nowoczesnej przestrzeni w sercu starego portu w Gdańsku i uczynienie z dawnego budynku administracyjnego multimedialnego obiektu edukacyjnego i nowej atrakcji turystycznej Pomorza”. W tej kategorii konkursowej nominowano również: Dworzec PKP w Gdyni, Operę Leśną, Węzeł Karczemki i Marinę Sopot.
 
Głosy na OKM oddać można tutaj. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 16 listopada podczas uroczystej gali w Operze Bałtyckiej.