KOMUNIKATY

- Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj
- Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
- Statek-muzeum „Sołdek” 15 października 2021 r. będzie otwarty dla zwiedzających w godzinach 10:00-13:00

Happy hours w Muzeum – Ośrodek Kultury Morskiej

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Ośrodka Kultury Morskiej. Przygotowaliśmy specjalną ofertę: “Happy Hours”, w ramach której w weekendy w godzinach od 16:00 do 18:00 będzie można zwiedzać muzeum w promocyjnych cenach! Bilet normalny na wszystkie wystawy kosztuje 9 zł, ulgowy 5 zł a bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych i trójki dzieci – 20 zł.

OKM jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce i jako jedyne w kraju w kompleksowy sposób przekazuje wiedzę dotyczącą tematyki morskiej, wykorzystując techniki multimedialne i interaktywność.

W OKM znajdują się trzy wystawy: dwie stałe oraz jedna czasowa. To, co najbardziej wyróżnia OKM spośród innych placówek muzealnych i jest największą atrakcją nowego muzeum, to interaktywna wystawa stała “Ludzie-statki-porty” z basenem ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów.

Na drugim piętrze znajduje się wystawa “Łodzie ludów świata” z bogatą kolekcją łodzi, od eskimoskiego kajaka po wenecką gondolę. Trzecie piętro to przestrzeń przygotowana na ekspozycje czasowe. Obecnie znajduje się tutaj wystawa “Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku” prezentująca bogaty dorobek CMM w dziedzinie archeologii morskiej i konserwacji zabytków wydobytych z dna morskiego.

Do zobaczenia w OKM!