• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Happy hours w Muzeum – Ośrodek Kultury Morskiej

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania Ośrodka Kultury Morskiej. Przygotowaliśmy specjalną ofertę: „Happy Hours”, w ramach której w weekendy w godzinach od 16:00 do 18:00 będzie można zwiedzać muzeum w promocyjnych cenach! Bilet normalny na wszystkie wystawy kosztuje 9 zł, ulgowy 5 zł a bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych i trójki dzieci – 20 zł.

OKM jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce i jako jedyne w kraju w kompleksowy sposób przekazuje wiedzę dotyczącą tematyki morskiej, wykorzystując techniki multimedialne i interaktywność.

W OKM znajdują się trzy wystawy: dwie stałe oraz jedna czasowa. To, co najbardziej wyróżnia OKM spośród innych placówek muzealnych i jest największą atrakcją nowego muzeum, to interaktywna wystawa stała „Ludzie-statki-porty” z basenem ze zdalnie sterowanymi modelami statków i jachtów.

Na drugim piętrze znajduje się wystawa „Łodzie ludów świata” z bogatą kolekcją łodzi, od eskimoskiego kajaka po wenecką gondolę. Trzecie piętro to przestrzeń przygotowana na ekspozycje czasowe. Obecnie znajduje się tutaj wystawa „Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku” prezentująca bogaty dorobek CMM w dziedzinie archeologii morskiej i konserwacji zabytków wydobytych z dna morskiego.

Do zobaczenia w OKM!