• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Detektyw w muzeum

Edukacyjna gra miejska
lipiec – sierpień | Gdynia

Wspólnie z Muzeum Emigracji w Gdyni zapraszamy do udziału w edukacyjnej grze DETEKTYW W MUZEUM, która pozwoli zwiedzić gdyńskie muzea w klimacie zagadkowego śledztwa. Ta wakacyjna gra to propozycja kierowana do rodzin i młodzieży, pozostaje ona jednak otwarta dla wszystkich, którzy pragną wygrać atrakcyjne nagrody, podążając śladami tajemniczego emigranta.

Uczestnicy gry, w roli detektywów, w okresie od lipca do sierpnia 2012 roku mają za zadanie odwiedzić 7 muzeów w Gdyni i w każdym z nich odnaleźć eksponaty związane z tematyką podróżniczą. Na ich podstawie będą mogli rozszyfrować zagadki związane z przeszłością starego, zasłużonego emigranta, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił pamięć. Rozwiązaniem wszystkich łamigłówek będzie sekretne słowo, które przywróci na stałe pamięć podróżnikowi i zakończy powodzeniem nasze dochodzenie.

Detektywi mogą elastycznie prowadzić śledztwo według najlepszych ze znanych sobie metod – scenariusz gry pozwala odwiedzać muzea w dowolnej kolejności. Na najwytrwalszych śledczych czekają 1o września b.r. atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników gry przewidziane są specjalne bilety do gdyńskich muzeów w zniżkowej cenie.

Zapraszamy na stronę Muzeum Emigracji, by zapoznać się z regulaminem gry i pobrać kartę zgłoszeniową.

Historyczne śledztwo rozpoczęte!

Organizator: Muzeum Emigracji w Gdyni
Partnerzy: Statek-muzeum „Dar Pomorza”, Muzeum Miasta Gdyni – siedziba główna i „Domek Abrahama”, Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Okręt-muzeum ORP „Błyskawica”, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, Domek Żeromskiego w Orłowie

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]