→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Bałtyckie Seminarium Muzeów Morskich

W dniach od 4 do 5 września 2012 r. w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe spotkanie muzealników morskich, którego celem jest wypracowanie modelu stałej współpracy pomiędzy nadbałtyckim muzeami morskimi.

1 Seminarium Bałtyckich Muzeów Morskich stawia sobie za cel odpowiedź na pytanie, czy muzea potrzebują ściślejszej współpracy, wymiany informacji, wspólnych działań naukowych i wystawienniczych. Do dyskusji Centralne Muzeum Morskie zaprosiło najważniejsze muzea morskie funkcjonujące nad Morzem Bałtyckim.

Poza zaplanowaną dyskusją o przyszłej, stałej współpracy zorganizowane zostanie seminarium naukowe dotyczące statków-muzeów, problematyki związanej z utrzymaniem statków-muzeów, ekspozycją oraz wykorzystaniem komercyjnym. Udział w spotkaniu potwierdziło ponad 20 specjalistów ze wszystkich krajów bałtyckich. Gościem specjalnym będzie brytyjski specjalista – Eric Kentley uczestniczący w niedawno ukończonej renowacji “Cutty Sark” w Londynie i rewaloryzacji miejsca ekspozycji tego historycznego statku. Seminarium odbędzie się w nowym oddziale CMM, w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku.

Program konferencji