• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Statek-muzeum "Sołdek" w dniu 5.02.2023 będzie nieczynny ze względu na warunki pogodowe
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Wolontariat

Serdecznie zapraszamy do aktywności wolontariackiej w Ośrodku Kultury Morskiej, oddziale Centralnego Muzeum Morskiego! Jeżeli szukasz miejsca, w którym mógłbyś poznać nietuzinkowych ludzi, jesteś zainteresowany społeczną aktywnością na rzecz kultury, chcesz szkolić swoje umiejętności organizatorskie, pedagogiczne i interpersonalne, a przede wszystkim ciekawi Cię, jak funkcjonuje jedno z największych morskich muzeów Europy, zgłoś się do nas!

Zachęcamy wszystkich do współpracy – zarówno młodzież, studentów, jak i seniorów. Oczekujemy, że nasi wolontariusze będą pozytywnie nastawieni do życia, posiadali łatwość nawiązywania kontaktów, interesowali się kulturą, historią lub techniką.

Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno krótko, jak i długoterminową. Naszych wolontariuszy rekrutujemy bardzo starannie, ponieważ chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę i program współpracy dopasowany do indywidualnych zainteresowań, potrzeb, a także preferencji czasowych. Zależy nam, żeby współpraca dla Muzeum była na najwyższym poziomie, dlatego już pierwszego dnia Wolontariatu organizujemy szkolenie, podpisujemy umowy o współpracy, zapewniamy ubezpieczenie. Dążymy do komunikatywnej, szczerej i owocnej współpracy. Oprócz niezwykłej atmosfery wolontariusz może liczyć także na nasze wsparcie, możliwość udziału w ciekawych warsztatach organizowanych przez muzealnych specjalistów oraz solidne przygotowanie przed każdym z realizowanych projektów.

Jak konkretnie możesz wspomóc działalność Ośrodka Kultury Morskiej?

Proponujemy współpracę jako:

Instruktor muzealny – Jeżeli ważny jest dla Ciebie częsty kontakt z ludźmi, pasjonujesz się techniką i żeglarstwem, zostań muzealnym instruktorem, który po ukończeniu kilkudniowego szkolenia będzie mógł oprowadzać gości po wystawach w Ośrodku Kultury Morskiej. Zakres obowiązków: udzielanie informacji na temat wystawy i muzeum, wydawanie kart pracy.

Animator zajęć – to aktywność dla wszystkich, którzy czerpią radość z pracy ze zwiedzającymi. Pod okiem edukatorów muzealnych będziesz opracowywać zajęcia pomagające uczniom przyswoić zjawiska i prawa jakie rządzą życiem na statku, czy pracą w porcie. To doskonałe miejsce, w którym rozwiniesz swoją kreatywność i zdolności organizacyjne.

A może masz inny pomysł na aktywność w Muzeum? Nie wahaj się skontaktować z nami drogą telefoniczną, meilową lub przyjdź osobiście do Działu Edukacji!

Zgłoś się już dziś do Działu Edukacji CMM! Jeśli ważny jest dla Ciebie nieustanny rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, umiejętności, chciałbyś współorganizować nowatorskie projekty, poszerzyć horyzonty, a także nawiązać nowe znajomości – skontaktuj się z nami, wypełnij ankietę i zacznij działać na rzecz kultury morskiej!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
Agnieszka Piórkowska
wolontariat@cmm.pl
Dział Edukacji: 58 301 86 11 lub 12 wew. 400.

Załączniki:
Karta wolontariusza – plik doc
Ankieta dla wolontariusza – plik docx
Regulamin pracy wolontariusza – plik doc