• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Waleczni Wikingowie

Dział Edukacji CMM zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Program dla rodzin” zatytułowane „Waleczni Wikingowie”. Podczas spotkania dzieci i ich rodzice zaznajomią się z życiem Wikingów – spokojnych rolników i siejących postrach łupieżców. Poznają wiele interesujących szczegółów związanych z tym legendarnym ludem skandynawskim, takich jak codzienne zwyczaje, religia, wygląd i ubiór, a także dowiedzą się, jak wyglądały drakkar i knarr.

Uczestnicy programu usłyszą również o tym, jak ważną rolę w życiu Wikingów odgrywała magia: poznają runy o niezwykłej sile, mity o ludziach jak bogowie i bogach podobnych do ludzi.

Dzieci wysłuchają także niezwykłej opowieści o przygodzie boga piorunów Thora, który znalazł się wśród złośliwych olbrzymów.
„Program dla rodzin” skierowany jest do rodzin z dziećmi, a jego celem jest wspólne, aktywne zwiedzanie muzeum. Zajęcia są okazją do spotkania dzieci i dorosłych na gruncie sztuki i historii, wspólnego rozwiązywania zadań, rozwijania wrażliwości i wzbogacania wiedzy.

Zajęcia odbędą się w niedzielę 15 kwietnia 2012 r. o godz. 11:00 w Spichlerzach na Ołowiance.
Rodzinny bilet wstępu (4 osoby): 18 zł.

Zapisy:
edukacja@cmm.pl, programdlarodzin@cmm.pl,
tel.: 58 301 86 11, wew. 400
kom. 785 791 211

Adres:
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku
Ul. Ołowianka 9-13
80-751 Gdańsk