• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Konferencja w Bydgoszczy

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z Komunikatem nr 2 przygotowanym przez organizatorów konferencji.

Komunikat nr 2

Szanowni Państwo
W dniach 31 maja – 1 czerwca 2012 Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy wraz z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku organizują XI Konferencję Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego.

Tegoroczna bydgoska edycja konferencji poświęcona będzie przede wszystkim historii budowy kanałów żeglownych w Polsce oraz żegludze kanałowej. Dwudniowa konferencja odbędzie się w Spichlerzach nad Brdą przy ul. Grodzkiej 7-11 – oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i podzielona będzie na następujące bloki programowe: Rzeki i kanały, transport i zagospodarowanie rzek i kanałów – historia i teraźniejszość, dziedzictwo morskie, morska edukacja i turystyka, oraz współczesne muzealnictwo morskie. Szczegóły konferencji w harmonogramie.

Dodatkowo w ramach konferencji uczestnicy zwiedzą wystawy Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy znajdujące się na Wyspie Młyńskiej oraz najnowszy oddział Muzeum czyli „Exploseum – Centrum Techniki Wojennej DAG Fabrik Bromberg”. Przewidywany jest również rejs statkiem po Brdzie.

Koszt uczestnictwa to 150 złotych. Wpłaty należy dokonać na rachunek numer: 65 1030 1090 0000 0000 8780 7002, wraz z podaniem imienia i nazwiska uczestnika konferencji oraz dopiskiem – XI Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Opłata konferencyjna nie dotyczy prelegentów.

W ramach opłaty uczestnik otrzymuje wyżywienie na czas trwania konferencji, rejs statkiem po Brdzie, dojazd i zwiedzanie Exploseum oraz materiały konferencyjne.

Termin zapisów na konferencję upływa 7 maja.

Polecane hotele:

  • hotel Brda
  • hotel Ratuszowy
  • hotel Kuźnia
    Hotel „Kuźnia” przygotował specjalną ofertę cenową dla uczestników konferencji.

Nocleg dla prelegentów zapewnia organizator.

Prelegenci zakwaterowani zostaną w pokojach gościnnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy przy ul. Naruszewicza 11.

Konferencje muzealnictwa morskiego i rzecznego od 1994 roku odbywają się co 2 lata w różnych miastach w Polsce. Jest to doskonała okazja do integracji środowiska muzealnego, promocji placówek muzealnych w lokalnych społecznościach, podsumowania dorobku poszczególnych instytucji i przedstawienia ich planów na najbliższą przyszłość oraz zaproszenia do współpracy organizacji społecznych i instytucji nie-muzealnych zainteresowanych ochroną nadwodnego dziedzictwa.

Kontakt:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:

Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku: