• Spichlerze na Ołowiance i statku-muzeum "Sołdek" w dniu 24.09.2022 r. w związku z festynem będą czynne dla zwiedzających w godz. 10:00-18:00 (prom kursuje w godzinach 12:00-20:00)
• Mostek kapitański wraz ze skrzydełkami na statku-muzeum "Sołdek" w dniach 24-25.09.2022 r. z powodu prac remontowych, będzie niedostępny dla zwiedzających
• Prom "Motława" w dniach 27-28.09.2022 r. nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Nowoczesna Biblioteka

Z radością informujemy Gości naszego muzeum, że katalog unikatowej biblioteki gromadzącej dzieła o tematyce morskiej jest już dostępny w Internecie ze strony domowej muzeum w zakładce „Biblioteka”. Stronę główną katalogu zdobi znak rozpoznawczy naszej biblioteki zaprojektowany i wykonany przez jej wieloletniego pracownika Jana Forkiewicza.

Biblioteka CMM we współpracy ze specjalistą ds. komputerowych unowocześniła zainstalowany wcześniej system biblioteczny PATRON. Ponadto zakupiła moduł WWW systemu oraz odpowiedni sprzęt umożliwiający wyeksportowanie danych do sieci globalnej. Zbiory, nabytki bieżące i już posiadane, umieszczane są w katalogu elektronicznym od roku 1999.

Link do katalogu biblioteki

Obecne przedsięwzięcie było możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.