• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Program dla rodzin

Zapraszamy na kolejny cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i rodziców. Ten popularny i lubiany przez naszych gości program rozpoczynamy już 27 listopada 2011 r. Tym razem zajęcia odbędą się na salach muzealnych Żurawia Gdańskiego, przy ulicy Szerokiej.

„Codzienne życie kupców gdańskich” będzie poświęcone mieszkańcom portowego miasta w okresie od średniowiecza do XVIII wieku. Poznamy zwyczaje panujące w dawnym Gdańsku. Zwiedzimy komorę palową, kantor kupca i wnętrza mieszczańskiego domu. A nawet dowiemy się co jadali dawni Gdańszczanie. Chętni wcielą się w postać czeladnika praktykującego u bogatego kupca.
Na uczestników czekają również wróżby andrzejkowe!

Dział Edukacji Centralnego Muzeum Morskiego zaprasza do Żurawia wszystkich rodziców, którzy chcą spędzić ciekawie i pożytecznie czas ze swoimi pociechami. Program skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6-13 lat.

Żuraw, ul. Szeroka; 27 listopada 2011 roku, o godz. 11.00. Zajęcia potrwają do godz.13.00

Rodzinny bilet wstępu (max. 4 osoby): 18 zł.
Prosimy o wcześniejszą rezerwacje pod numerem 58 301 86 11, wew. 400 lub mailowo edukacja@cmm.pl, bądź programdlarodzin@cmm.pl.

PROGRAM DLA RODZIN 2012

1. 8 stycznia 2012 r.

Tajemnice muzeum
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance.
Zajęcia wprowadzające w tematykę muzeum. Co to jest muzeum i czemu służy? Pojęcie kolekcji, zabytku, oryginału i kopii, rekonstrukcji. Poszukuj ukrytych znaczeń i symboli w dziełach sztuki i odkrywaj tajemnice ładunku zatopionych statków.

2. 19 lutego 2012 r.

Archeologia podwodna
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Od statku do wraka. Świat archeologa podwodnego – przygoda, czy ciężka praca? Zasady bezpiecznego nurkowania. Podwodne znaleziska. Narzędzia i strój nurka.

3. 18 marca 2012 r.

Kolorowe morze
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Poznaj bajecznie kolorowy świat morza w Galerii Morskiej. Co namalowano na wieku starej skrzyni? Straszne czy śmieszne – nastroje w malarstwie. Wciel się w postać z obrazu.

4. 15 kwietnia 2012 r.

Waleczni Wikingowie
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Drakkar i knarr. Wyprawy „na wiking”. Zwyczaje i wierzenia – kamienie runiczne, olbrzymy, karły i bogowie. Niezwykłe fryzury. Czy w domu Wikinga był zlew?

5. 17 czerwca 2012 r.

Gdy gwiazdy wskazują drogę, czyli o dawnej nawigacji
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Szlak różą wytyczony. Astrolabium, laska Jakuba, kwadrant. Dowód na kulistość Ziemi. Stare mapy pełne potworów. Gwiazdozbiory. Zemsta Hery, czyli legenda o Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy.