→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Podróże w czasie i przestrzeni

Współpraca CMM z Fundacją “Sprawni inaczej” ma już wieloletnią tradycję. Tym razem, w VIII już edycji, tematykę prac malarskich i plastycznych, zdominował Kosmos i Ziemia. Artyści nawiązując do trwającego właśnie w Polsce Roku Heweliusza ukazali słynnego astronoma na tle symboli kojarzonych powszechnie z ogromem i różnorodnością wszechświata.

W pracach odnajdziemy wizerunki poszczególnych planet układu słonecznego, statki kosmiczne i kosmonautów a także tajemnicze stwory zamieszkujące nieodkryte jeszcze przez człowieka ciała niebieskie. Symbole przedstawiające Ziemie są bardziej różnorodne. Króluje tu zdecydowanie fauna i flora, ale spotkamy także statek żaglowy, egzotycznych tancerzy, a nawet słynne głowy moai z Wysp Wielkanocnych.

W przygotowywanej wystawie prezentowani są twórcy z oddziałów w Gdańsku i Kościerzynie, a także z ośrodków terapii zajęciowej z Łowicza, Stalowej Woli, Mielca, Grabowicy i Zgłobnia.

Niektóre z prac, które można oglądać w oddziałach CMM, zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie pt. “CZŁOWIEK – ZIEMIA – KOSMOS” zorganizowanym dla dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych przez Fundację “Wspólnota Gdańska”, Fundację “Projekt Kultura” oraz Gdański Archipelag Kultury.


“Podróże w czasie i przestrzeni”
Muzeum Wisły 22.10.2011 – 8.01.2012
Spichlerze na Ołowiance 13.01.2012 – 18.03.2012
Muzeum Rybołówstwa 21.03.2012 – 5.07.2012