→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Wisła w dziejach Polski

Nie ustają prace nad pierwszą częścią nowej ekspozycji stałej w Muzeum Wisły w Tczewie. Wykonano i umocowano niemal wszystkie reprodukcje ilustracji, część zabytków umieszczono w gablotach, oszklono i uruchomiono wszystkie makiety, zdecydowano o ostatecznym rozmieszczeniu łodzi, przygotowano projekty banerów informacyjnych z tytułami poszczególnych stanowisk. Ponadto zredagowano podpisy do ilustracji oraz przygotowano scenariusze prezentacji multimedialnych. W pracach tych uczestniczy spore grono pracowników CMM, zarówno z pionu administracyjnego, jak i merytorycznego, którzy – oprócz wkładu pracy – przyczyniają się do powstania ekspozycji swoją pomysłowością i zaangażowaniem.

Realizację wystawy bardzo ułatwiło przyznanie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego specjalnej dotacji, z której zostanie sfinansowany m.in. zakup sprzętu elektronicznego.