• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Poznajmy historię portu gdańskiego

Szlakiem toru wodnego, świateł latarni morskich, sprytnym okiem aparatu fotograficznego oraz zwinnym pociągnięciem pędzla artysty…

Jedyny w swoim rodzaju, zgromadzony po raz pierwszy zbiór przepięknych i unikatowych ujęć zaprezentowanych na obrazach, rycinach i współczesnych zdjęciach przedstawiających historię Portu Gdańsk jako głównego polskiego ośrodka handlu morskiego na przełomie wieków.

Wszystko to czeka na Państwa w Sali Dolomitowej, w Spichlerzach na Ołowiance, gdzie prezentowana jest wystawa „Port Gdańsk – budujemy historię”, zorganizowana przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim.

Przenieś się oczami wyobraźni i bądź świadkiem historii powstania portu, który w chwili obecnej znajduje się w czołówce bałtyckich portów morskich.

Najmłodsi odwiedzający będą mieli możliwość ułożenia wielkich puzzli pokazujących nowy, bajkowy wymiar Portu Gdańsk.

Przygotowano także specjalną atrakcję – przy wejściu do Centralnego Muzeum Morskiego od strony Motławy (okolice SOŁDKA), przez cały okres trwania wystawy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie na tle stojącej tam panoramy Portu Gdańsk. Ci, którzy je wyślą na adres promotion@portgdansk.pl i napiszą, dlaczego warto odwiedzić Port, być może będą mieli okazję zobaczyć go z bliska.

 

Nie widziałeś – Zobacz
Nie byłeś – Przyjdź


„Port Gdańsk – budujemy historię”
Spichlerze na Ołowiance 24.06.2011 – 4.09.2011