→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Konferencja w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, iż XI Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2012 r. w Bydgoszczy. Jej organizatorem jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, wspierane w tym zadaniu przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Po zakończeniu Konferencji jej uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w Bydgoskim Festiwalu Wodnym Ster na Bydgoszcz (1-3 czerwca 2012 r.).

Konferencje muzealnictwa morskiego i rzecznego, które od 1994 r. odbywają się co 2 lata w różnych miastach w Polsce, na trwałe wrosły w środowiskowy kalendarz. Ze względu na miejsce, w którym się spotkamy w 2012 r. chcielibyśmy, aby przewodnim tematem merytorycznym Konferencji stała się historia budowy kanałów żeglownych w Polsce i żegluga kanałowa. Będziemy również wdzięczni za propozycje innych tematów. Liczymy na to, iż spotkanie w Bydgoszczy będzie okazją do podsumowania dorobku poszczególnych instytucji i przedstawienia ich planów na najbliższą przyszłość, integracji środowiska muzealnego, promocji placówek muzealnych w lokalnych społecznościach, zaproszenia do współpracy organizacji społecznych i instytucji nie-muzealnych zainteresowanych ochroną nadwodnego dziedzictwa.

Mimo, iż do Konferencji pozostało jeszcze dużo czasu, już teraz czekamy na informację od Państwa o chęci udziału w spotkaniu.

O programie XI KPMMiR, opłatach i kwestiach organizacyjnych będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach. Zapraszamy również do odwiedzania naszych stron internetowych (www.nmm.pl, www.muzeum.bydgoszcz.pl), na których na bieżąco umieszczać będziemy informacje dotyczące Konferencji.

Kontakt:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy:


Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku: