• 30 maja 2024 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Sukces Nocy Muzeów w CMM

Za nami jedyna w swoim rodzaju noc – Europejska Noc Muzeów 2011. W sobotę z 14/15 maja ponad 40 instytucji na Pomorzu wzięło udział w tym wydarzeniu. Na tysiące chętnych do nocnego zwiedzania czekało wiele atrakcji, wystaw i pokazów przygotowanych przez muzea i galerie. Z ofert instytucji na kulturalnej mapie Trójmiasta można było skorzystać od godziny 19.00 do 1.00 – za darmo, albo za symboliczną złotówkę. Jak co roku atrakcji w czasie Nocy Muzeów nie brakowało. Pod dostatkiem było ich także w oddziałach Centralnego Muzeum Morskiego.

Muzealników z CMM nie zaskoczyły w tym roku długie kolejki do kas, wszak projekt „Od statku pływającego do… kosmicznego”, który przyciągnął na Ołowiankę rzesze fanów „Gwiezdnych wojen”, zrobił furorę. „Sołdek” co roku cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających, ale w tym roku przeżył prawdziwe oblężenie. Padł rekord, jeśli chodzi o liczbę gości – przez pokłady statku tej nocy przeszło 2255 osób.

Noc Muzeów w CMM powtórzyła ubiegłoroczny sukces frekwencyjny: do wszystkich oddziałów CMM przybyło ponad 12 tysięcy osób! Spichlerze na Ołowiance odwiedziło 2370 zwiedzających, Muzeum Wisły w Tczewie ponad 4000 gości, „Dar Pomorza” w Gdyni przyjął 3258 miłośników żagli. Wprawdzie w Muzeum Rybołówstwa w Helu i w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na Mierzei Wiślanej tłoczno nie było, ale inicjatywę oraz program doceniło grono mieszkańców. Prom „Motława” przewożący gości za darmo spod Żurawia na Ołowiankę kursował nieprzerwanie całą noc. Przewiózł ponad 2700 zwiedzających.

Kolejna Noc Muzeów już za rok!


Relacja z Nocy Muzeów ze strony trojmiasto.pl