• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Europejski Festyn Morski

Centralne Muzeum Morskie oraz Miasto Gdańsk zapraszają w dniach 20-22 maja 2011 r. na nabrzeże Ołowianki na barwną imprezę plenerową pod hasłem Europejski Festyn Morski. Na rozświetlonej słońcem wyspie, nad brzegiem Motławy, w sercu starego portu, przy dźwiękach szant spotkają się miłośnicy żagli i morskich opowieści.

Gwoździem programu będzie niewątpliwie pokaz rzemiosła szkutniczego. Szkutnicy z Niemiec, Szwecji i Polski będą kontynuować budowę tradycyjnej drewnianej łodzi, przetransportowanej z Rostoku. Przed główną siedzibą CMM, wokół trzech zabytkowych Spichlerzy, zostaną wyeksponowane gotowe drewniane jednostki sportowo-rekreacyjne a na gości czekać będzie wiele atrakcji: splatanie lin, szycie i farbowanie żagli, budowa żaglówki typu KUN. Dzieci będą mogły wziąć udział we wspólnym malowaniu wielkoformatowego obrazu marynistycznego „Bitwa pod Oliwą” przymocowanego do Spichlerza „Miedź”. Całe rodziny zapraszamy na specjalny program w salach muzealnych pt. „Życie na statku i okręcie”. Na „Sołdku” będzie można spotkać nurka, który opowie o pracach podwodnych i pokaże profesjonalny sprzęt do nurkowania. Dodatkowo na nabrzeżu stanie stanowisko archeologiczne – skrzynia pełna „skarbów”, gdzie dzieci będą mogły „wyłowić” zanurzone w piasku zabytki. Będzie też możliwość własnoręcznego wykonania pamiątek: bicia pamiątkowej monety z certyfikatem, zrobienia sobie zdjęcia na tle monidła morskiego, wypalenia imienia na drewnie szkutniczym. W sobotę i niedzielę Spichlerze oraz Sołdek będą otwarte w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp na wystawy będzie wolny od opłat. Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w imprezie będą mogli skorzystać z darmowego przejazdu promem Motława spod Żurawia.

Do zobaczenia!

Program Europejskiego Dnia Morza – plik pdf
 


[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]