• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Atrakcji moc na Muzeów Noc

Wielkimi krokami zbliża się jedyna w swoim rodzaju noc – Europejska Noc Muzeów. W sobotę z 14 na 15 maja 2011 roku po raz kolejny pojawi się okazja, by przejść za darmo albo za symboliczną opłatą szlakiem muzeów i galerii. To prawdziwa gratka dla miłośników wycieczek po miejscach znanych i lubianych na kulturalnej mapie Trójmiasta.

Już po raz ósmy swoje podwoje otworzy Centralne Muzeum Morskie, które przygotowało dla zwiedzających specjalny program. Atrakcji będzie jak zawsze mnóstwo w każdym oddziale CMM. Bohaterami tegorocznej nocy muzeów będą statki: historyczne jednostki zacumowane w Gdańsku i w Gdyni, jak „Dar Pomorza” i „Sołdek”, a także legendarny „Batory”, którego historię i zabytki z nim związane będzie można poznać we wnętrzach zabytkowych Spichlerzy na Ołowiance.

Szczególnie ciekawie zapowiada się projekt „Od statku pływającego do… kosmicznego” na „Sołdku”, który będzie swoistym spektaklem typu „światło i dźwięk”. W prezentacji udział weźmie grupa rekonstrukcji filmowej „Legion 501” specjalizująca się w prezentacjach świata „Gwiezdnych wojen”. Absolutnym novum będzie zwiedzanie statku-muzeum „Dar Pomorza” z audioprzewodnikiem. Dotąd żaglowiec był przygotowany do samodzielnego zwiedzania – tym razem trasę przez mesy i pokłady żaglowca będzie można odbyć wraz z prostym w obsłudze i przyjaznym użytkownikowi audioguidem.

W zeszłym roku Noc Muzeów zakończyła się wielkim sukcesem frekwencyjnym. Muzeum i jego oddziały odwiedziło blisko 13 tysięcy osób! Mamy nadzieję, że i w tym roku muzea będą szturmowane przez rzesze miłośników nocnych wojaży. CMM czeka na poszukiwaczy morskich przygód!
 

Szczegółowy program Nocy Muzeów 2011 w Centralnym Muzeum Morskim – plik pdf


Partnerzy:
 

  Akademia Przygoda   Polish Garrison   ID Works  


 

  Grawerton