• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Konferencja w Bydgoszczy

Z przyjemnością informujemy, iż XI Konferencja Polskiego Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego odbędzie się w maju lub czerwcu 2012 r. w Bydgoszczy. Jej organizatorem jest Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, wspierane w tym zadaniu przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Konferencje, które od 1994 r. odbywają się co 2 lata w różnych miastach w Polsce, na trwałe wrosły w środowiskowy kalendarz. Gospodarzem jubileuszowej, X Konferencji, było w 2010 r. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Liczymy na to, iż spotkanie w Bydgoszczy będzie okazją do podsumowania dorobku poszczególnych instytucji, integracji środowiska muzealnego, promocji placówek muzealnych w lokalnych społecznościach, zaproszenia do współpracy organizacji społecznych i instytucji nie-muzealnych zainteresowanych ochroną nadwodnego dziedzictwa.

O tematyce XI KPMMiR, dokładnych terminach i kwestiach organizacyjnych będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.