• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Walentynki na jazzową nutkę

Wyobraź sobie, że płyniesz po oceanie… Nie wiesz dokąd, kołyszesz się na łodzi w rytmie roztańczonych fal. Delikatny powiew wiatru mierzwi Twoje włosy, a słona bryza muska Twoje usta. Zatracasz się w przestrzeni i słyszysz melodię, która nadaje sens Twojej wędrówce. Muzyka porywa Cię bezgranicznie. Nikniesz w otchłani. Zapatrzony, zasłuchany, zakochany…


W rytmie jazzu…

Gdyby miłość była muzyką, czyż nie byłaby jazzem? Jest przecież niczym innym jak improwizacją, świeżym tchnieniem, szybszym biciem serca, drżeniem każdej struny Twego ciała. A gdyby tak próbować znaleźć wyraziciela tych wszystkich uczuć w muzyce? Na myśl przychodzi tylko jeden – saksofonista Adam Wendt i Przyjaciele.

Ten wspaniały kompozytor i aranżer oraz Paweł Zagańczyk (akordeon), Jarosław Stokowski (kontrabas) oraz Joachim Łuczak (skrzypce) z okazji Walentynek zagrają w Centralnym Muzeum Morskim muzyczny koktajl dla dwojga, złożony z nutki namiętności, szczypty szaleństwa i odrobiny ekspresji. Wykonają kompozycje nieodzownie związane z Dniem Zakochanych m. in bosse novą Dziewczyna z Ipanemy brazylijskiego kompozytora Carlosa Antonio Jobima, Summertime Georga Gershwina, Moon River z repertuaru Louisa Armstronga, Dream a Little Dream of Me, Autumn Leaves autorstwa Josepha Kosmy, Memory z musicalu Cats Misty z repertuaru Elli Fitzgerald.

Posłuchajcie walentynkowego koncertu w CMM. Przekonacie się, że jazz jest tak piękny jak miłość…
Termin koncertu: 13 lutego 2011, niedziela, godz. 18.00
Miejsce: Centralne Muzeum Morskie – Spichlerze na Ołowiance, Sala Dolomitowa
Cena biletu: 23 zł
Sprzedaż biletów: kasa muzealna w Spichlerzach na Ołowiance oraz w Żurawiu
Rezerwacja telefoniczna biletów: Dział Marketingu – tel. 58/301-97-49
Bufet w Arsenale CMM czynny od godziny 17.30
Tawerna Ołowianka otwarta w godzinach 10.00-22.00
Prom „Motława” nie kursuje.

Sponsorzy: