• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Dzień Kultury Morskiej w CMM

27 listopada 2010 (sobota) Centralne Muzeum Morskie zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na dzień otwarty w związku z finisażem wystawy „1 morze – 4 opowieści”. Tego dnia w Muzeum w programie: program edukacyjny dla rodzin z zakresu archeologii podwodnej pt: „Odkrywcy głębin”, szkoła wilków morskich dla dzieci i młodzieży, zajęcia kreatywne dla najmłodszych, a dla miłośników polskich filmów fabularnych z morzem w tle – mała kinoteka marynistyczna. Podczas gdy dzieci pod okiem edukatorów z CMM będą aranżowały wystawę, dorosłych i młodzież zapraszamy na projekcje trzech filmów marynistycznych – nowej produkcji z 2009 roku pt. „Miasto z morza”, która jest serialową opowieścią o powstaniu portu gdyńskiego opartą na motywach pierwszego tomu powieści Stanisławy Fleszarowej-Muskat „Tak trzymać!” oraz dwóch filmów archiwalnych z lat 80. pt. „Krab i Joanna” i „Okolice spokojnego morza”.

Wyjątkowo tego dnia będzie możliwość zwiedzenia wystawy czasowej z przewodnikiem. O stałych porach, zaczynając od godziny 10.00, pracownik merytoryczny z CMM będzie zabierał zainteresowanych w „ciekawą podróż wzdłuż morskiego wybrzeża Bałtyku”. To ostatnia okazja do obejrzenia międzynarodowej ekspozycji przygotowanej przez 4 nadbałtyckie muzea, bowiem już niebawem wystawa zawita w gościnne progi Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie. Ponadto będzie również można zwiedzić stałą ekspozycję „Polacy na morzach świata”, a także podziwiać kolekcje marynistycznych płócien. Niebywale zwiedzenie Galerii Morskiej będzie możliwe za darmo! Godziny otwarcia Muzeum 10.00-16.00. Wstęp i udział w dowolnie wybranych aktywnościach wolny od opłat.

Intensywnie spędzony w Muzeum czas będzie można zakończyć obiadem w muzealnej Tawernie „Ołowianka”. Szef kuchni przygotuje specjalne menu za rozsądną cenę, by sobota w CMM upłynęła w miłej rodzinnej atmosferze, w której będzie miejsce na przyjemności dla ciała, i dla ducha. Na wszystkie dzieci, które skorzystają z zaproszenia na Dzień Kultury Morskiej będzie czekał mały upominek.

Patron medialny:

Trójmiasto.plProgram (plik pdf)