• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Weekend za pół ceny w CMM

Akcję pt. „Rozsmakuj się w Gdańsku – Wekkend za pół ceny” w miniony weekend 24-25 kwietnia 2010 r. zwieńczył prawdziwy sukces! Oblężenie przeżywali nie tylko restauratorzy z Głównego Miasta. W gościnne progi Centralnego Muzeum Morskiego licznie przybywali zarówno mieszkańcy Trójmiasta, jak również turyści z głębi Polski. Pewna para z Krakowa, która w sobotę zawitała do Spichlerzy, głównej siedziby CMM, była mile zaskoczona, że trafiła do Gdańska na weekend za pół ceny. Wzmożony ruch turystyczny odbywał się po obydwu stronach Motławy. Na brak zwiedzających nie mógł narzekać ani Żuraw, ani statek-muzeum Sołdek. O miejsca trudno było także w muzealnej restauracji „Tawerna Ołowianka”.

Wspólne przedsięwzięcie przedsiębiorców z branży turystycznej Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska oraz Gdańskiej Organizacji Turystycznej zakończyło się powodzeniem. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Pięćdziesięcioprocentowa obniżka cen ożywiła Główne Miasto. Czy akcja „Weekend za pół ceny zostanie powtórzona, trudno powiedzieć”. Trzeba jednak mieć nadzieję, że Ci, którzy w miniony weekend rozsmakowali się w Gdańsku, będą chcieli częściej tu wracać.

O tym, jak tłoczno było w sercu Gdańsku traktuje artykuł „Gdańsk nam zasmakował. Tłumy w lokalach Śródmieścia”. Zapraszamy do lektury!