• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

VIII Bałtycki Festiwal Nauki

Czym jest Bałtycki Festiwal Nauki, Pomorzanie wiedzą doskonale. To impreza, w której od lat bierze udział wiele instytucji kulturalno-naukowych, w tym Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Akademia Morska. W ósmej edycji Festiwalu kolejny raz weźmie udział Centralne Muzeum Morskie. W tym roku Bałtycki Festiwal Nauk będzie trwał od 27 (czwartek) do 30 (niedziela) maja.

Celem festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Trudno przecenić integracyjną rolę Festiwalu. Niewiele jest okazji, by przedstawiciele aż tylu i tak różnych jednostek spotykali się, by realizować wspólny projekt. Festiwal jest adresowany do szerokiego kręgu społeczeństwa Wybrzeża i regionu, niezależnie od wykształcenia. Oferta festiwalowa jest z roku na rok coraz bogatsza i obejmuje w tym roku ponad 800 różnorodnych imprez (800 w roku ubiegłym) przygotowanych przez ponad 3 700 osób z 40 instytucji.

W ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki Centralne Muzeum Morskie zaprezentuje wystawę dzieł Antoniego Suchanka. Na ekspozycji znajdą się obrazy, rysunki i grafiki słynnego marynisty powstałe od lat trzydziestych XX wieku aż po ostatnie lata życia artysty – wśród nich widoki stoczni polskiego wybrzeża, pejzaże z Gdańska.

30 maja 2010 roku w Gdyni o godzinie 10.00 przy Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim) rozpocznie się Piknik naukowy. Pracownicy CMM zaproponują 3 stanowiska tematyczne:

Archeologia podwodna
Na tym stanowisku będzie się można poznać warunki i metody pracy archeologów podwodnych badających dno Bałtyku. Odbędą się pokazy sprzętu do nurkowania wykorzystywanego podczas prac pod wodą.

Kącik małego marynisty
W kąciku przeznaczonym dla najmłodszych gości pikniku będą prowadzone zajęcia plastyczne mające na celu rozbudzenie zainteresowań szeroko pojętą aktywnością twórczą, inspirowaną pejzażem i kulturą morską.

Przywracanie blasku zabytkom wydobytym z morza
Na trzecim stanowisku zostaną zaprezentowane metody konserwacji zabytków wydobytych ze środowiska mokrego. Odbędzie się prezentacja efektów prac prowadzonych przez konserwatorów.

Propozycje Centralnego Muzeum Morskiego na Piknik Naukowy w Gdyni – plik pdf

Więcej informacji na www.festiwal.gda.pl.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]