→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

50 spotkań na 50-lecie CMM

Co ciekawego wydobyli w latach 90. z wraka XVIII-wiecznego żaglowca archeolodzy z Działu Badań Podwodnych z CMM? Dlaczego tkaniny ze statku “General Carleton” przetrwały? Jak przywrócono ich blask? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo podczas trzeciego spotkania organizowanego w ramach nowego przedsięwzięcia CMM w związku z rokiem jubileuszowym. Wśród wielu ciekawych eksponatów pozyskanych z wraka statku “General Carleton” na szczególną uwagę zasługuje kolekcja ubrań. O nich właśnie opowie kierownik Działu Konserwacji CMM, Irena Rodzik. Zapraszamy we wtorek, 13 kwietnia na godzinę 12.00 do głównej siedziby CMM w Spichlerzach na Ołowiance.

W ramach obchodu roku jubileuszowego, 50-lecia działalności, Centralne Muzeum Morskie serdecznie zaprasza na cykliczne spotkania z najciekawszymi zabytkami z kolekcji Muzeum. Tematyka prelekcji będzie bogata: powiemy i o malarstwie marynistycznym, i o historii statków, i o konserwacji zabytków drewnianych wydobytych z wody. Zainteresowanie wzbudzą z pewnością niezwykłe płótna o morskim charakterze oraz biografie ich autorów, a także ciekawe znaleziska pochodzące z wraków, czy też oryginalne modele statków. Spotkania adresowane są nie tylko do osób dorosłych zainteresowanych tematyką morską, ale szczególnie polecane uczniom gimnazjów i szkół progimnazjalnych. Jednogodzinne spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 12.00 w głównej siedzibie CMM na Ołowiance. Zaplanowano je w dwóch turach – w okresie od marca do czerwca oraz od września do grudnia. Zapisy na spotkania prowadzi Dział Edukacji CMM pod nr telefonu 58 301 86 11 wew. 400.