→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Dar Pomorza i The Tall Ship’s Races

“Dar Pomorza”, obchodzący w tym roku 100-lecie wodowania, będzie honorowym uczestnikiem zlotu największych i najpiękniejszych żaglowców na świecie. Statek-muzeum zmienił miejsce swojego postoju. W czasie największej w historii Gdyni żeglarskiej imprezy cumuje w Basenie Prezydenta na końcu pirsu tuż za “Darem Młodzieży”.

Już 2 lipca na pokładzie “Daru Pomorza” odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia The Tall Ships’ Races Gdynia 2009. Dostojny jubilat w czasie zlotu żaglowców będzie miejscem oficjalnych spotkań, sceną i scenografią w czasie spektaklu plenerowego Światło i dźwięk w dniu 3 lipca, wreszcie w dniu 5 lipca zostanie odholowany na redę portu gdyńskiego, by pełnić rolę trybuny, z której 150 VIP-ów podziwiać będzie paradę wszystkich jednostek biorących udział w The Tall Ships’ Races. W związku z imprezą “Dar Pomorza” będzie udostępniony dla zwiedzających w nietypowych godzinach:

2 lipca (czwartek) – 15:00-20:00
3 lipca (piątek) – 9:00-20:00
4 lipca (sobota) – 9:00-20:00
5 lipca (niedziela) – zamknięty.

Na żeglarzy i miłośników morza w sklepie muzealnym czekają okolicznościowe pamiątki, w tym lokalne dukaty zwane fregatami, które miasto Gdynia emituje z okazji The Tall Ships’ Races.

Serdecznie zapraszamy na pokład żaglowca.