• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Dar Pomorza i The Tall Ship’s Races

„Dar Pomorza”, obchodzący w tym roku 100-lecie wodowania, będzie honorowym uczestnikiem zlotu największych i najpiękniejszych żaglowców na świecie. Statek-muzeum zmienił miejsce swojego postoju. W czasie największej w historii Gdyni żeglarskiej imprezy cumuje w Basenie Prezydenta na końcu pirsu tuż za „Darem Młodzieży”.

Już 2 lipca na pokładzie „Daru Pomorza” odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia The Tall Ships’ Races Gdynia 2009. Dostojny jubilat w czasie zlotu żaglowców będzie miejscem oficjalnych spotkań, sceną i scenografią w czasie spektaklu plenerowego Światło i dźwięk w dniu 3 lipca, wreszcie w dniu 5 lipca zostanie odholowany na redę portu gdyńskiego, by pełnić rolę trybuny, z której 150 VIP-ów podziwiać będzie paradę wszystkich jednostek biorących udział w The Tall Ships’ Races. W związku z imprezą „Dar Pomorza” będzie udostępniony dla zwiedzających w nietypowych godzinach:

2 lipca (czwartek) – 15:00-20:00
3 lipca (piątek) – 9:00-20:00
4 lipca (sobota) – 9:00-20:00
5 lipca (niedziela) – zamknięty.

Na żeglarzy i miłośników morza w sklepie muzealnym czekają okolicznościowe pamiątki, w tym lokalne dukaty zwane fregatami, które miasto Gdynia emituje z okazji The Tall Ships’ Races.

Serdecznie zapraszamy na pokład żaglowca.