→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Konkurs Sybilla 2008 rozstrzygnięty

Konkurs Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2008, w którym Centralne Muzeum Morskie uczestniczy co roku, został rozstrzygnięty z przyjemnym dla Muzeum skutkiem. CMM zostało uhonorowane III nagrodą w kategorii osiągnięć z zakresu działalności naukowej za projekt “Opracowanie i publikacja wyników badań wraka statku General Carleton z XVIII wieku”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie 18 maja 2009 r. – w dniu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Nagrodę w imieniu CMM z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odbierali: wicedyrektor mgr inż. Maria Dyrka oraz redaktor naukowy publikacji dr Waldemar Ossowski.

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest najważniejszym forum wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski i formą promocji dla nagrodzonych instytucji. Organizatorem konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja była już dwudziestą dziewiątą z kolei. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach: wystawy sztuki, wystawy archeologiczne, wystawy historyczne, biograficzne i literackie, wystawy etnograficzne, wystawy przyrodnicze, techniczne i medyczne, publikacje, programy edukacyjne, oświatowo – wychowawcze i promocyjne, osiągnięcia z zakresu działalności naukowej, dokonania z zakresu konserwacji oraz dokonania z zakresu organizacji. Zdaniem organizatorów konkursu nagroda czy wyróżnienie w konkursie Sybilla jest podkreśleniem rangi instytucji muzealnej na kulturalnej mapie kraju.