• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Konkurs Sybilla 2008 rozstrzygnięty

Konkurs Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2008, w którym Centralne Muzeum Morskie uczestniczy co roku, został rozstrzygnięty z przyjemnym dla Muzeum skutkiem. CMM zostało uhonorowane III nagrodą w kategorii osiągnięć z zakresu działalności naukowej za projekt „Opracowanie i publikacja wyników badań wraka statku General Carleton z XVIII wieku”. Gala wręczenia nagród odbyła się w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie 18 maja 2009 r. – w dniu, w którym obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Nagrodę w imieniu CMM z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odbierali: wicedyrektor mgr inż. Maria Dyrka oraz redaktor naukowy publikacji dr Waldemar Ossowski.

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest najważniejszym forum wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski i formą promocji dla nagrodzonych instytucji. Organizatorem konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tegoroczna edycja była już dwudziestą dziewiątą z kolei. Nagrody przyznawane są w dziesięciu kategoriach: wystawy sztuki, wystawy archeologiczne, wystawy historyczne, biograficzne i literackie, wystawy etnograficzne, wystawy przyrodnicze, techniczne i medyczne, publikacje, programy edukacyjne, oświatowo – wychowawcze i promocyjne, osiągnięcia z zakresu działalności naukowej, dokonania z zakresu konserwacji oraz dokonania z zakresu organizacji. Zdaniem organizatorów konkursu nagroda czy wyróżnienie w konkursie Sybilla jest podkreśleniem rangi instytucji muzealnej na kulturalnej mapie kraju.