Konserwacja dzieł sztuki
Korzystając z przyznanych środków, przeprowadzono konserwację czterdziestu jeden zabytków, w tym: czterech obrazów olejnych, jedenastu akwarel oraz dwudziestu sześciu zabytkowych prac graficznych ze zbiorów Działu Sztuki Marynistycznej CMM.
Jeden z poddanych konserwacji obrazów to siedemnastowieczne flamandzkie płótno przedstawiające Biblijną Sodomę i Lota opuszczającego płonące miasto wraz z rodziną. Konserwację przeszła też kolekcja dwudziestu szesnastowiecznych miedziorytów z widokami miast i portów Franza Hogenberga i Georga Brauna, a w tej liczbie najstarszy w zbiorach CMM widok Gdańska z 1575 r. Wśród poddanych konserwacji prac znalazł się również zespół akwarel autorstwa Władysława Jarockiego, obrazujących życie i pracę rybaków kaszubskich. Akwarele powstały w latach 1924-26, kiedy artysta spędzał miesiące letnie w nadmorskiej miejscowości Tupadły. W toku konserwacji na odwrocie jednej z akwarel odkryto nieznaną dotąd pracę, przedstawiającą kobietę siedzącą na plaży.
Akwarele po konserwacji można było oglądać na wystawie czasowej „Uczeń i mistrzowie”, zorganizowanej z okazji publikacji biografii Michała Leszczyńskiego-Lestera.
Prace konserwatorskie zostały zrealizowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa zadania: „Konserwacja pełna zabytków ikonograficznych z kolekcji europejskich scen rodzajowych i widoków portu”.