→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 grudnia 2021 roku statek-muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.
→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Koncerty w Muzeum

29 czerwca i 6 lipca 2008 r. odbyły się kolejne koncerty z cyklu “Muzyka na wodzie”.

Pierwszy z nich zatytułowany “Torcik wiedeński” przybliżył zebranym gościom najbardziej znane arie z operetek wiedeńskich. Wystąpili: Joanna Dobrakowska – mezzosopran, Krystian Krzeszowiak – tenor i Marcin Kozieł – fortepian.

6 lipca gościliśmy amerykańskiego gitarzystę, wokalistę, kompozytora i fotografika Ryana Socasha, który w koncercie “Let Me Introduce You to the End” zaprezentował autorskie kompozycje. “Let Me Introduce You to the End” to międzynarodowy, amerykańsko-polski projekt audiowizualny łączący organiczną muzykę ambient-rockową, fotografikę i film. Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest kompozytor, gitarzysta i wokalista Ryan Socash. Muzyka wykonywana przez ten zespół artystów jest unikalnym konglomeratem akustycznej muzyki folk, organicznego rocka i przestrzennych faktur kojarzonych głównie z muzyką elektroniczną. Na stworzenie tego brzmienia pracuje grupa muzyków, w której skład wchodzą szanowani jazzmani ze sceny chicagowskiej, polscy muzycy rockowi oraz producenci reprezentujący scenę elektroniczną. Ogniwem spajającym tak rozbudowany projekt jest Ryan Socash, Amerykanin, z wykształcenia fotografik, który mieszka obecnie w Polsce.

Sponsorzy koncertów:
 

Muzyka na wodzie