→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Kolejny rekord pobity!

Miło nam poinformować że tegoroczna edycja Europejskiej Nocy Muzeów w oddziałach CMM cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Łącznie Spichlerze na Ołowiance, Muzeum Wisły w Tczewie, statek-muzeum “Sołdek” i “Dar Pomorza” zwiedziło ponad 6100 osób.

Europejska Noc Muzeów to międzynarodowy projekt, którego założeniem jest popularyzowanie sztuki i kultury w muzeach, oferujących często niekonwencjonalny program zwiedzania. Dlatego jest to także możliwość zetknięcia się ze sztuką w pełnej niespodzianek, tajemniczej atmosferze. W przedsięwzięciu tym bierze udział ponad 30 krajów europejskich.

Program tegorocznej Nocy Muzeów był bogaty w atrakcje, można było dowiedzieć się o przesądach i karach obowiązujących na statkach i okrętach, popływać jachtem po Motławie, posłuchać szant i morskich opowieści kapitanów, poznać ciekawostki z życia pod pokładem, nauczyć się składać kajak lub wysłuchać historii słynnych polskich jachtów “Dal”, “Opty” i “Kumki IV”.

Zapraszamy już dzisiaj w przyszłym roku na kolejną edycję Nocy Muzeów!