• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Historia i życie na „Darze Pomorza”

W ramach realizacji niniejszego zadania stworzona została stała, całoroczna wystawa prezentująca historię statku – muzeum „Dar Pomorza” i życie uczniów ze Szkoły Morskiej odbywających służbę na żaglowcu.

Umieszczone na ekspozycji fotogramy przedstawiają historię żaglowca oraz mapy z trasami najciekawszych rejsów i regat, w których statek uczestniczył. Manekiny i przedmioty codziennego użytku przybliżają w obrazowy sposób przebieg służby młodych ludzi i ich życie codzienne na „Darze Pomorza”.

Wystawa pokazując odległe już czasy z pewnością zainteresuje zwiedzających – zarówno mieszkańców Pomorza jak i licznie odwiedzających „Dar Pomorza” turystów z Polski i zagranicy – wzmacniając tym samym świadomość cennego dziedzictwa kulturowego i technicznego.

Manekiny ustawione w różnych częściach wystawy stałej uzupełniają i podkreślają charakter tych miejsc. W części „Daru Pomorza” niegdyś zajmowanej przez młodzież, manekiny – studenci ustawieni są przy hamakach, szafkach, jeden z nich przy maszynie do szycia. Opiekę nad uczniami sprawują oficerowie – wychowawcy. Jeden z oficerów znajduje się również w kabinie II oficera. Dzięki zastosowanym powyżej środkom wystawa „ożyła”; manekiny intrygują zwiedzających, zachęcając ich do zapoznania się z planszami przedstawiającymi historię żaglowca „Dar Pomorza”.

Zadanie zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]