→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Muzealne tajemnice

Po wakacyjnej przerwie rusza długo wyczekiwany “Program dla Rodzin”. Serdecznie zapraszamy 14 października 2007 r. o godz. 11 na zajęcia zatytułowane “Muzealne tajemnice”. Pracownicy CMM zapoznają uczestników z sekretami i ciekawostkami swojej pracy. W programie zajęć przewidziano wiele interesujących zagadek i zadań do rozwiązania.

“Program dla Rodzin” kierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6 – 12 lat (młodsze rodzeństwo może uczestniczyć w zajęciach pod opieką rodziców). Wspólne i systematyczne odwiedzanie muzeum przez rodziców i dzieci jest niezwykle wzbogacające i inspirujące: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. Wszystko to odbywa się pod opieką pracowników CMM. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się wielostronny, a rodziny uczestniczące w zajęciach wchodzą do grona naszych stałych muzealnych gości.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na temat planowanych spotkań z cyklu “Program dla Rodzin” można uzyskać pod numerem telefonu 058 301 86 11 wew. 400 lub pod adresem: programdlarodzin@cmm.pl


14 października 2007 godz. 11.00, Spichlerze na Ołowiance