→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym (do 16.01.2022)
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Sybilla 2006

Najbardziej prestiżowe wydarzenie w polskim muzealnictwie – Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla – rozstrzygnięty.
Centralne Muzeum Morskie zostało wyróżnione w kategorii Programy Edukacyjne, Oświatowo-Wychowawcze i Promocyjne za Program dla Rodzin.

Nie jest to pierwsze wyróżnienie, jakie otrzymało nasze muzeum. W ciągu dwudziestu siedmiu lat istnienia konkursu CMM zostało uhonorowane rozmaitymi nagrodami już osiem razy.

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest najważniejszym forum wymiany doświadczeń dla muzealników z całej Polski i formą promocji dla nagrodzonych instytucji. Wśród celów Konkursu należy wyróżnić: wybór najwybitniejszych osiągnięć z zakresu wszystkich dziedzin działalności muzealnej, upowszechnianie najlepszych form i metod działalności muzealnej oraz wyrażenie uznania dla autorów i realizatorów najlepszych dokonań muzealnych. Organizatorem konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W tym roku po raz pierwszy w jury zasiadali wybitni historycy sztuki nie związani – tak jak bywało w latach poprzednich – profesjonalnie ze środowiskami muzealników. Przez to werdykt wydaje się cenniejszy, ponieważ jest głosem tych, którzy działalność muzeów oceniają z zewnątrz.