• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Święto nauki

Już po raz piąty każdy mieszkaniec Województwa Pomorskiego będzie miał okazję indywidualnie uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Bałtycki Festiwal Nauki.
Organizatorami są wyższe uczelnie, instytuty naukowe PAN, instytuty branżowe oraz jednostki badawcze z całego regionu. A wszystko po to, aby przybliżyć społeczeństwu naukę i jej osiągnięcia, pokazać jej współczesny wymiar w prostej, przystępnej formie.
W tym roku w dniach 24 – 27 maja zapraszamy do skorzystania z następujących atrakcji, zorganizowanych w ramach Festiwalu przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku:

 

 • Otwarcie wystawy „Nadmorskie ścieżki uczniów Stanisławskiego” – V wystawa z cyklu „Polscy artyści o morzu”. Prace najwybitniejszych uczniów mistrza pejzażu Jana Stanisławskiego. Na ekspozycji pokazujemy mariny Stanisława Kamockiego, Stefana Filipkiewicza, Stanisława Czajkowskiego, Henryka Szczyglińskiego i Iwana Trusza.
  Data rozpoczęcia: 25 maja 2007; 15:00 – 16:00 – wstęp za zaproszeniami
  Centralne Muzeum Morskie, Spichlerze na Ołowiance – ul. Ołowianka 9-13 Gdańsk
 • „Nadmorskie ścieżki uczniów Stanisławskiego” – V wystawa z cyklu „Polscy artyści o morzu”. Prace najwybitniejszych uczniów mistrza pejzażu Jana Stanisławskiego. Na ekspozycji pokazujemy mariny Stanisława Kamockiego, Stefana Filipkiewicza, Stanisława Czajkowskiego, Henryka Szczyglińskiego i Iwana Trusza.
  Data rozpoczęcia: 26 i 27 maja 2007; 09:45 – 16:00 Centralne Muzeum Morskie, Spichlerze na Ołowiance – ul. Ołowianka 9-13 Gdańsk
 • Przywracanie blasku zabytkom z dna morza – Prezentacja zagadnień związanych z konserwacją zabytków z dna morza. Prezentacja zabytków przed i po konserwacji, środków konserwujących oraz dokumentacji fotograficznej ilustrującej bardziej skomplikowane procesy konserwatorskie.
  Data rozpoczęcia: 27 maja 2007; 10:00 – 18:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)
 • Zdobycze archeologów podwodnych – Metody archeologicznych badań podwodnych prowadzonych przez Centralne Muzeum Morskie na Bałtyku. Prezentacja sprzętu nurkowego. Nowoczesne metody dokumentacji znalezisk.
  Data rozpoczęcia: 27 maja 2007; 10:00 – 18:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)
 • Zabytki na dnie mórz – Zajęcia interaktywne przybliżające podstawowe zasady pracy archeologów podwodnych i konserwatorów zabytków wydobywanych z wraków. Zwiedzający będą mieli m.in. możliwość spróbować swoich sił w samodzielnym rozpoznawaniu i opracowaniu zabytków.
  Data rozpoczęcia: 27 maja 2007; 10:00 – 18:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)

Program Festiwalu: www.festiwal.gda.pl