• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Nocny sukces

Trzy i pół tysiąca osób odwiedziło Spichlerze na Ołowiance, zamienione tymczasowo w siedzibę piratów, w czasie jednej nocy! Wszystko to za sprawą trzeciej edycji Europejskiej Nocy Muzeów w Trójmieście, która odbyła się 19 maja 2007.

Europejska Noc Muzeów to międzynarodowy projekt, którego założeniem jest popularyzowanie sztuki i kultury w muzeach, oferujących często niekonwencjonalny program zwiedzania. Dlatego jest to także możliwość zetknięcia się ze sztuką w pełnej niespodzianek, tajemniczej atmosferze. W przedsięwzięciu tym bierze udział 30 krajów europejskich.

W tym roku na sympatyków nocnych przygód w Centralnym Muzeum Morskim czekali korsarze Zygmunta Augusta i piraci. Można było poznać ulubione rozrywki morskich rabusiów, zagrać z piratką w kości lub domino o skarby, wysłuchać przedziwnych opowieści o skarbach i rozbojach, pośpiewać wspólnie szanty. Na najmłodszych czekały fantastyczne przygody pirata Rabarbara.
Do nocnego zwiedzania udostępniony został także statek-muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni, który w ciągu kilku godzin zwiedziło ok. 600 osób.

Wszyscy goście, którzy nas odwiedzili jednogłośnie wyrażali swoje zadowolenia zarówno z faktu nietypowych godzin otwarcia – dało to możliwość odwiedzenia muzeum tym, którzy codziennie pracują do późna, jaki i z oprawy, jaka towarzyszyła obcowaniu z zabytkami. Zapraszamy już dzisiaj w przyszłym roku na czwartą edycję Nocy Muzeów w Gdańsku! Niemniej liczymy na odwiedziny naszej instytucji i oddziałów w ciągu roku, zwłaszcza, że nie wszystkie ekspozycje były dostępne dla naszych gości w Noc Muzeów. Zapraszamy.