→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Conrady 2006 wręczone

31 marca 2007 r. w Centralnym Muzeum Morskim odbyła się uroczystość wręczenia międzynarodowych nagród „Indywidualności żeglarskie i morskie – Conrady 2006”.
W dziesiątej edycji nagrody wręczono 5 statuetek Josepha Conrada – nagród gdańskiego “Bractwa Żeglarzy” oraz jedną plakietkę z Konikiem Morskim – nagrodę Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Tegorocznymi laureatami zostali:
kpt. Jarosław Kaczorowski – za zdobycie kwalifikacji do regat Transat 6.50, a szczególnie za przepłynięcie ok. 2600 Mm w samotnej żegludze na Atlantyku na s.y. “Allianz.pl” w regatach Les Sables – Horta (Azory) – Les Sables
dr Robert Krasowski – lekarz, radioamator, żeglarz sprawujący od lat nieustanną opiekę radiową nad jachtami przemierzającymi morza i oceany świata.
dr inż. Jerzy Litwin – dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego, za osiągnięcia w modelarstwie morskim, prace naukowe w zakresie historii okrętownictwa, propagowanie kultury morskiej, pomoc okazywaną przedsięwzięciom i imprezom żeglarskim, rozwój muzealnictwa morskiego w Polsce.
kpt. Maciej Roszkowski – za całokształt działalności żeglarskiej – w harcerstwie, jako projektant i budowniczy jachtów, autor licznych publikacji książkowych i czasopismach, kapitan słynnego już z rejsów na północ jachtu “Hoorn”.
Państwo Leszek i Elżbieta Sysakowie – za 16-letnią wytrwałą włóczęgę po oceanach i morzach świata na kupionym w 1985 roku jachcie “Monotoni”.