• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Program dla Rodzin – czwarte spotkanie

Codzienne życie kupców gdańskich było tematem czwartego już spotkania z cyklu Program dla Rodzin, które odbyło się 4 marca 2007 r. w Żurawiu. Nasi goście przenieśli się w czasy Złotego Wieku kupiectwa w Gdańsku i zmierzyli z codziennymi bolączkami ówczesnych „biznesmenów”. Jak się okazało wcale nie jest łatwo rozpoznać konkretne przyprawy po zapachu, kaligrafować, zamawiać różnorodne towary u odpowiednich rzemieślników czy manewrować statkiem w labiryncie portu gdańskiego. Ale życie kupców to nie tylko praca, ważnym elementem ich codzienności był także odpowiedni do stanu ubiór i znajomość tańca. Z tym także zapoznali się uczestnicy spotkania.

Na koniec czekała na naszych gości niespodzianka – spotkanie z żurawnikiem Rafałem, który podarował wszystkim pamiątkową monetę na dobry początek własnego interesu.

Kolejne spotkanie z cyklu zaplanowane zostało na 22 kwietnia 2007 r., zapraszamy serdecznie na pokład statku-muzeum „Sołdek” i na Ołowiankę aby poznać życie codzienne na statku i okręcie.

Więcej informacji: nr tel. +48 501 022 1199 lub pod adresem e-mail programdlarodzin@cmm.pl.