• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Karnawałowy MiszMasz

Karnawałowy MiszMasz – kameralny koncert w sali Dolomitowej w Spichlerzach na Ołowiance.
Trwający karnawał to czas zabawy, balów, maskarad i spotkań przy muzyce. 25 stycznia 2007 r. odbył się koncert z cyklu „Muzyka na wodzie”, w którym wystąpili Magdalena Moszew (sopran) i Marian Benedyka (fortepian). Bogaty program koncertu obejmował różnorodną muzykę, od operetkowych arii przez nastrojowe i dowcipne tanga, energetyczne polskie przyśpiewki aż po liczne muzyczne niespodzianki, które artyści ukryli w drugiej części koncertu.

J. OffenbachAria ze śmiechem (z Wesołej wdówki)
J. StraussAria Adeli (z Zemsty Nietoperza)
M. SandovalSin tu amor
J. PetersburskiJuż nigdy
St. NiewiadomskiIndele mendele
St. MoniuszkoPrząśniczka
J. PetersburskiSam mi mówiłeś
J. PetersburskiJa się boję sama spać
K. CzekotowskiPijane baby
W. KilarWokaliza (z filmu Dziewiąte wrota)
G. RossiniAria Kopciuszka (z opery Kopciuszek)
J. PetersburskiTango milonga
J. PetersburskiJa nie mam co na siebie włożyć
E. KalmanCzardasz (z Księżniczki Czardasza)

Przerwa

H. Arlen – Over the rainbow
G. Gershwin – Somebody loves me
G. Miller – Moonlight serenade
V. Youmans – Tea for two
W. Gross – Tenderly
E. Garner – Misty
G. Gershwin – I got rhythm
J. Kern – Smoke gets in your eyes
G. Gerswin – Fascinating rhythm
G. Gershwin – The man I love
R. Rogers – Manhattan
K. Dębski – Cantabile in h-moll

Magdalena Moszew jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego. Występowała na wielu festiwalach europejskich i polskich m.in. na Paryskim Festiwalu Muzycznym w Notre Dame, Festiwalu Bachowskim w Lipsku, Festiwalu Muzyki Współczesnej w Nante i Festiwalu Muzyki Barokowej w Maastricht.
Śpiewała pod dyrekcją takich znakomitości, jak Herbert von Karajan, Jerzy Strugała czy Andrew Lewin. Koncertowała we Francji, Anglii, Włoszech, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i na Ukrainie. Jej repertuar obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok, od baroku do muzyki współczesnej, nie wyłączając jazzu.

Marian Benedyka jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Od kilku lat wraz z uczniami szkoły bierze udział w koncercie „Wybitne talenty Szkół Muzycznych Trójmiasta” w Filharmonii Bałtyckiej. Koncertuje towarzysząc na fortepianie muzykom Filharmonii Bałtyckiej i Koszalińskiej, Opery Bałtyckiej oraz profesorom Wydziału Wokalnego i Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku i Bydgoszczy. Od roku współpracuje z męskim zespołem wokalnym „The Barbershop Quartet”

Już dziś serdecznie zapraszamy na następne koncerty z cyklu „Muzyka na wodzie”. Najbliższy planowany jest na 24 marca 2007 r.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]