• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Historie pędzlem malowane

14 stycznia 2007 r. odbyło się już trzecie spotkanie z cyklu „Program dla Rodzin” (zajęcia odbywają się co sześć tygodni). Ten nowatorski program skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 7-13 lat (młodsze rodzeństwo może uczestniczyć w zajęciach pod opieką rodziców). Wspólne i systematyczne odwiedzanie muzeum przez rodziców i dzieci jest niezwykle wzbogacające i inspirujące: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. Wszystko to odbywa się pod opieką pracowników CMM. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się wielostronny, a rodziny uczestniczące w zajęciach wchodzą do grona naszych stałych muzealnych gości.

Ostatnie spotkanie „Programu dla Rodzin” zatytułowane „Historie pędzlem malowane” w niecodzienny i niezwykle atrakcyjny sposób pozwoliło uczestnikom cyklu na obcowanie z malarstwem.

Dzień upłynął na rozmowach i zabawach z kolorami. Każdy z pracowników CMM był tego dnia przebrany za inny kolor i oferował gościom do rozwiązania różne zagadki, rebusy, szyfry i zadania. Przygotowanie atrakcyjnych zadań jest o tyle trudne, że oczekiwania rodzin uczestniczących w spotkaniach są niezwykle wysokie. Sądząc po minach uczestników – udało się!

Okazało się, że do każdego z uczestników obrazy przemawiały w zupełnie inny sposób. Zaś Zygmunt III Waza przeżył prawdziwe oblężenie portrecistów. Wśród uczestników znalazło się również szerokie grono świetnych impresjonistów, a nawet malarzy-prestidigatorów, którzy czarowali obrazy używając niewidzialnych farb!

Pełni wrażeń, z pamiątkowymi zdjęciami z poprzedniego spotkania, nasi przyjaciele udali się do domów w oczekiwaniu na kolejne zajęcia, które odbędą się 4 marca 2007 r. o godzinie 11.00.
Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji na temat planowanych spotkań z cyklu „Program dla Rodzin” można uzyskać pod numerem telefonu 058 301 86 11 wew. 400 lub pod adresem: programdlarodzin@cmm.pl