• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Spotkanie opłatkowe

W bogatej symbolice świąt Bożego Narodzenia jest jeden zwyczaj wyłącznie polski – opłatek wigilijny. Cienki przaśny płatek chlebowy jest symbolem pojednania i znakiem przyjaźni.

Tradycyjnie już w Centralnym Muzeum Morskim na spotkaniu opłatkowym z Jego Ekscelencją Arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim spotykają się muzealnicy regionu pomorskiego, aby życzyć sobie wszelkiego dobra, zarówno materialnego, jak i duchowego. Uroczystość ta jest często jedyną okazją w roku do spotkania w jednym miejscu przyjaciół z pomorskich muzeów, do złożenia sobie życzeń, rozmowy o sytuacji pomorskiego muzealnictwa i perspektywach jego rozwoju, a także okazją do wysłuchania kameralnego koncertu kolęd. W tym roku z kolędowym repertuarem wystąpiły panie: Magdalena Moszew (sopran), Małgorzata Skorupa (skrzypce) i Elżbieta Rosińska (akordeon). Przy skocznym „Przybieżeli do Betlejem”, lirycznym „Oj Maluśki, Maluśki”, wigilijnym barszczu, w prawdziwie rodzinnej atmosferze życzyliśmy sobie także tego, żeby spotkać się tym samym miejscu i z tej samej okazji już za rok!