• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Koncerty w Muzeum

10 listopada 2006 r. odbył się 53 koncert z cyklu „Muzyka na wodzie”. W koncercie zatytułowanym „Tango argentyńskie” wystąpił kwartet „Los Perros del Tango” w składzie: Marcin Krzyżanowski – akordeon, Michał Patroń – skrzypce, Paweł Poterewicz – fortepian i Sebastian Wyszyński – kontrabas. Występ uświetnił pokaz tanga argentyńskiego w wykonaniu profesjonalnej pary tancerzy.
Publiczność dopisała i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się tak samo dobrze, jak my!
Wszystkich zainteresowanych następnymi koncertami zapraszamy do częstego dowiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy na bieżąco informować o nowym repertuarze.

Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku od kilkunastu lat organizuje koncerty, które cieszą się ogromną popularnością wśród licznie przybywających do Muzeum gości. Pierwszy koncert z tego cyklu odbył się w 1993r. i zatytułowany był „Bawiące się trytony”. Wśród artystów zapraszanych do Muzeum byli dobrze znani w Polsce i na świecie: Emma Kirkby, światowej sławy spiewaczka muzyki barokowej, Simon Standge, znakomity brytyjski skrzypek graj ący na skrzypcach barokowych, klawesynista Nicalas Parle, a z polskich wykonawców Agata Sapiecha, Aldemar Malicki, Piotr Pławner, Piotr Kusiewicz i Dariusz Paradowski. W ramach cyklu obejrzeliśmy spektakle „W drodze” z muzyką Żydów sefardyjskich oraz „Dekameron – historia miłości średniowiecznej”.


Patronem medialnym cyklu „Muzyka na wodzie” jest portal trojmiasto.pl