• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Program dla rodzin

W dniu 15 października 2006 r.odbyło się pierwsze spotkanie cyklu „Program dla Rodzin” pt. Tajemnice Muzealne.

Rodziny, które przybyły na zajęcia, miały okazję poznać muzealne zakamarki rozwiązując różne zadania. Na wystawie szukali towarów ze średniowiecznego statku handlowego, które oznaczone były merkami. Poznali ponadto świat dawnych miar i wag. Wielką atrakcją była możliwość wcielenia się przez najmłodszych w figury dziobowe.
Mamy nadzieję, że wróżba się spełni i spotkamy się 3 grudnia na kolejnych zajęciach. Wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć i poznać tajemnice muzealne serdecznie zapraszamy!

Dział Edukacji CMM


„Program dla rodzin” skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 7-13 lat (młodsze rodzeństwo przebywa pod opieką rodziców).
Podobne programy realizowane w muzeach krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi jest niezwykle wzbogacające dla obu stron: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się bogaty i wielostronny.

Zajęcia „Programu dla rodzin” będą odbywać się co 6 tygodni w godzinach: 11.00-13.00. Następne, tym razem związane z archeologią podwodną zaplanowane jest na 3 grudnia 2006 r..
Zapisy na zajęcia pod adresem programdlarodzin@cmm.pl lub pod numerem telefonu 058 301 53 11 wew. 30
Na dwa tygodnie przed zajęciami na adres domowy przyjdzie specjalne imienne zaproszenie dla dziecka.