• Oddziały muzeum biorące udział w Nocy Muzeów 2024 będą zamknięte w godzinach dziennych w dniach 18 i 19 maja, z wyjątkiem Muzeum Rybołówstwa w Helu. Szczegółowe godziny otwarcia: oddziały gdańskie, oddziały spoza gdańska
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Koktajl na dwa instrumenty

Zapraszamy serdecznie 28 października do siedziby głównej Centralnego Muzeum Morskiego na 52 koncert z cyklu „Muzyka na wodzie”.

Tym razem zagrają dla nas Panie Małgorzata Skorupa (skrzypce) i Elżbieta Rosińska (akordeon). Artystki zaprezentują:

G.F.Haendel – Sonata A-dur op. 1 nr. 14 na skrzypce i basso continuo
Części: Adagio. Allegro. Largo. Allegro.
H. Zilcher – Wariacje na temat Mozarta op. 94
J. P. Holstein – „Films Musics” . Części:
„Herouiqe”, „d’Aventure”, „Enamoure”, „d’ Epourante”, „Humoristique”
A. Part – „Fratres” (1980)
A. Piazzola – 4 tanga
„Milonga en Re”, „L’evasion”, „Oblivion”, „Adios Nonino”.

Małgorzata Skorupa jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. w Gdańsku. Jej uczniowie byli wielokrotnie laureatami konkursów skrzypcowych. M. Skorupa koncertuje jako solistka i kameralistka. Dokonała wielu prawykonań dzieł współczesnych kompozytorów. Posiada bardzo wszechstronny repertuar (od baroku do współczesności). Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi.

Elżbieta Rosińska jest pedagogiem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pełni funkcję prodziekana na Wydziale Instrumentalnym. Koncertuje przede wszystkim jako kameralistka, łącząc akordeon z innymi instrumentami. Zajmuje się także publicystyką muzyczną: artykuły na ramach „Ruchu Muzycznego”, „Przeglądu Muzycznego”, „Twojej Muzy” oraz czasopism zagranicznych. Prowadzi kursy i seminaria dla nauczycieli gry na akordeonie. Od 10 lat organizuje warsztaty dla młodych akordeonistów w Wejherowie.


Patronem medialnym cyklu jest portal trojmiasto.pl


28 października 2006r. godz. 19.00
Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku
ul. Ołowianka 9-13
Cena biletu – 9 zł