→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Recital fortepianowy

28 września w Siedzibie Głównej Centralnego Muzeum Morskiego na Wyspie Ołowiance odbędzie się koncert pianistyczny Niny Kuźmy-Sapiejewskiej. Koncert został objęty honorowym patronatem przez Attache Kulturalnego Ambasady Stanów Zjednoczonych – Pana James’a A. Wolfe’a.

PROGRAM RECITALU:

  Fryderyk Chopin Nokturn F-Dur op. 15 nr 1  
    Nokturn c-moll op. 48 nr 1  
    Ballada g-moll op. 23  
    Sonata h-moll op. 58  
    Allegro maestoso  
    Scherzo. Molto vivace  
    Largo  
    Finale. Presto non tanto  
       
    Przerwa  
       
  F. Schubert – F. Liszt “Małgorzatka przy kołowrotku”  
  R. Schumann – F. Liszt “Dedykacja”  
  R. Wagner – F. Liszt “Aria “Śmierć Izoldy”  
    z opery “Tristan i Izolda”  
       
  Claude Debussy Radosna Wyspa  
  Isaac Albeniz El Albaicin (ze suity Iberia)  
    Triana (ze suity Iberia)  
  Fryderyk Chopin Scherzo b-moll op. 31  
    Polonez As-dur op. 53  
       
    Fine  

 

Nina Kuźma-Sapiejewska ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Lucjana Galona. Dalsze studia kontynuowała jako stypendystka Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasie prof. Jakuba Lateinera, oraz na wielu kursach mistrzowskich: w Peabody Conservatory w Baltimore z prof. Leonem Fleisherem, w Berkshire Music Center w Tanglewood, Massachusetts z prof. Jeannine Dowis, w Temple University – Ambler, Pennsilvania z prof. Sachą Gorodnitzkim, z prof. Eugenem Lisztem w Nowym Jorku i prof. Marią Curcio w Londynie. Kariera pianistyczna Niny Sapiejewskiej rozwija się dzięki licznym recitalom i występom z orkiestrami. Artystka koncertowała dotąd w 18 krajach: w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, w Czechach, Egipcie, W Polsce, we Włoszech, na Węgrzech i na Cyprze. Zaprezentowała 16 recitali chopinowskich w słynnej Will Recital Hall at Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz liczne recitale w takich salach jak Terrace Theater w Kennedy Center, National Gallery i Phillips Collection w Waszyngtonie, Isabelle Gardnem Museum w Bostonie, GLenn Goud Studio w Toronto i Sala Macedońska w Salonikach.
Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach: “Recontres Internationales Frederic Chopin” w Nohant i “Le Mois Moliere” we Francji, Festiwale Muzyki Kameralnej w Portofino i w Sestri Levante we Włoszech, Festiwal Północnej Norwegii, Festiwal Chopinowski w Dusznikach, Festiwal Polskich Pianistów w Słupsku, Festiwal “Dialog Kultur” w Antoninie i w wielu innych. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych dla Polskiego Radia, dla France Musique, Norddentscher Rundfunk, Radia Węgierskiego, Bułgarskiego, Hiszpańskiego, Katalońskiego, Greckiego, Cypryjskiego, Egipskiego i Nowojorskich.
W 1991 pianistka miała zaszczyt zagrać program chopinowski w nowojorskiej Town Hall podczas pierwszej historycznej wizyty prezydenta Lecha Wałęsy w USA. W 1993 Nina Kuźma-Sapiejewska została uhonorowana nagrodą Prezydenta Rady Miejskiej Nowego Jorku za działalność artystyczną.


28 września 2006r. – Koncert

Cena biletu wstępu na koncert z cyklu “Muzyka na wodzie” – 9 zł.
Do nabycia w kasie w Spichlerzach na Wyspie Ołowiance, ul. Ołowianka 9-13 Gdańsk.