• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Recital fortepianowy

28 września w Siedzibie Głównej Centralnego Muzeum Morskiego na Wyspie Ołowiance odbędzie się koncert pianistyczny Niny Kuźmy-Sapiejewskiej. Koncert został objęty honorowym patronatem przez Attache Kulturalnego Ambasady Stanów Zjednoczonych – Pana James’a A. Wolfe’a.

PROGRAM RECITALU:

  Fryderyk Chopin Nokturn F-Dur op. 15 nr 1  
    Nokturn c-moll op. 48 nr 1  
    Ballada g-moll op. 23  
    Sonata h-moll op. 58  
    Allegro maestoso  
    Scherzo. Molto vivace  
    Largo  
    Finale. Presto non tanto  
       
    Przerwa  
       
  F. Schubert – F. Liszt „Małgorzatka przy kołowrotku”  
  R. Schumann – F. Liszt „Dedykacja”  
  R. Wagner – F. Liszt „Aria „Śmierć Izoldy”  
    z opery „Tristan i Izolda”  
       
  Claude Debussy Radosna Wyspa  
  Isaac Albeniz El Albaicin (ze suity Iberia)  
    Triana (ze suity Iberia)  
  Fryderyk Chopin Scherzo b-moll op. 31  
    Polonez As-dur op. 53  
       
    Fine  

 

Nina Kuźma-Sapiejewska ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Lucjana Galona. Dalsze studia kontynuowała jako stypendystka Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasie prof. Jakuba Lateinera, oraz na wielu kursach mistrzowskich: w Peabody Conservatory w Baltimore z prof. Leonem Fleisherem, w Berkshire Music Center w Tanglewood, Massachusetts z prof. Jeannine Dowis, w Temple University – Ambler, Pennsilvania z prof. Sachą Gorodnitzkim, z prof. Eugenem Lisztem w Nowym Jorku i prof. Marią Curcio w Londynie. Kariera pianistyczna Niny Sapiejewskiej rozwija się dzięki licznym recitalom i występom z orkiestrami. Artystka koncertowała dotąd w 18 krajach: w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Hiszpanii, Turcji, w Czechach, Egipcie, W Polsce, we Włoszech, na Węgrzech i na Cyprze. Zaprezentowała 16 recitali chopinowskich w słynnej Will Recital Hall at Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz liczne recitale w takich salach jak Terrace Theater w Kennedy Center, National Gallery i Phillips Collection w Waszyngtonie, Isabelle Gardnem Museum w Bostonie, GLenn Goud Studio w Toronto i Sala Macedońska w Salonikach.
Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach: „Recontres Internationales Frederic Chopin” w Nohant i „Le Mois Moliere” we Francji, Festiwale Muzyki Kameralnej w Portofino i w Sestri Levante we Włoszech, Festiwal Północnej Norwegii, Festiwal Chopinowski w Dusznikach, Festiwal Polskich Pianistów w Słupsku, Festiwal „Dialog Kultur” w Antoninie i w wielu innych. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych dla Polskiego Radia, dla France Musique, Norddentscher Rundfunk, Radia Węgierskiego, Bułgarskiego, Hiszpańskiego, Katalońskiego, Greckiego, Cypryjskiego, Egipskiego i Nowojorskich.
W 1991 pianistka miała zaszczyt zagrać program chopinowski w nowojorskiej Town Hall podczas pierwszej historycznej wizyty prezydenta Lecha Wałęsy w USA. W 1993 Nina Kuźma-Sapiejewska została uhonorowana nagrodą Prezydenta Rady Miejskiej Nowego Jorku za działalność artystyczną.


28 września 2006r. – Koncert

Cena biletu wstępu na koncert z cyklu „Muzyka na wodzie” – 9 zł.
Do nabycia w kasie w Spichlerzach na Wyspie Ołowiance, ul. Ołowianka 9-13 Gdańsk.