• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Świat kolei małych i dużych

Dla każdego małego i dużego mężczyzny jedną z zabawek, tych najbardziej wymarzonych, które pamięta się na całe życie jest kolejka. Każdy z pewnością pamięta emocje, jakie towarzyszyły rozpakowywaniu pudła znalezionego pod choinką, układaniu zawiłych esów i floresów z torów, ustawianiu lokomotywy i wagoników na odpowiednich miejscach i puszczaniu w ruch całej maszynerii, która ze świstem krążyła po pokoju. Dla wszystkich tych, którym nieobce są takie wspomnienia otworzyliśmy wystawę pt. „Świat kolei małych i dużych„.

Zapraszamy do zanurzenia się w świat dzieciństwa, a także wzbogacenia swojej wiedzy na tematy modelarskie i kolejowe.
Wystawie tej patronuje Wojewoda Pomorski Piotr Ołowski, a powstała ona przy współpracy Centralnego Muzeum Morskiego i Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni. Na ekspozycji pokazane zostaną makiety kolejek, zaprezentujemy także prezentację łączącą obraz i dźwięk, która przybliży zwiedzającym trudy pracy nad tworzeniem makiet kolejowych, przedstawimy także sylwetki modelarzy zrzeszonych w Pomorskim Towarzystwie Miłośników Kolei Żelaznych, autorów prezentowanych makiet.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania!


„Świat kolei małych i dużych”
30.06.2006 – 3.09.2006
Spichlerze na Ołowiance

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]