• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

W dniach od 25 (czwartek) do 28 (niedziela) maja 2006r. zapraszamy na święto nauki!
Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz inne związane z nauką instytucje naszego regionu.

Celem Festiwalu jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwo w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie – rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. W kolejnych edycjach Festiwalu szczególny nacisk kładziemy na przedstawienie miejsca, jakie zajmuje morze w badaniach naukowych i wartości, jakie niesie Bałtyk dla naszego regionu. Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku od początku istnienia Bałtyckiego Festiwalu Nauki bierze w nim czynny udział.

W tym roku CMM przygotował dla uczestników festiwalu następujące atrakcje:

 • „Leon Wyczółkowski – Nad Wisłą i nad Bałtykiem” – IV wystawa z cyklu „Polscy artyści o morzu”. Bałtyk oglądany z litewskiej Połągi oraz z Helu, a także pejzaże wiślane, portrety rybaków huculskich w malarstwie i grafice wybitnego malarza.
  Data rozpoczęcia: 2006-05-27 9.30 Gdańsk – ul. Ołowianka 9-13, CMM
 • Przygoda z muzeum – Zajęcia interaktywne przybliżające podstawowe zasady pracy archeologów podwodnych i konserwatorów zabytków wydobywanych z wraków. Zwiedzający będą mieli m.in. możliwość spróbować swoich sił w samodzielnym rozpoznawaniu i opracowaniu zabytków.
  Data rozpoczęcia: 2006-05-28 10:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)
 • Przywracanie blasku zabytkom z dna morza – Prezentacja zagadnień związanych z konserwacją zabytków z dna morza. Prezentacja zabytków przed i po konserwacji, środków konserwujących oraz dokumentacji fotograficznej ilustrującej bardziej skomplikowane procesy konserwatorskie.
  Data rozpoczęcia: 2006-05-28 10:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)
 • Zdobycze archeologów podwodnych – Metody archeologicznych badań podwodnych prowadzonych przez Centralne Muzeum Morskie na Bałtyku. Prezentacja sprzętu nurkowego. Nowoczesne metody dokumentacji znalezisk.
  Data rozpoczęcia: 2006-05-28 10:00 Gdynia – Al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim)

www.festiwal.gda.pl