• Statek-muzeum „Dar Pomorza” będzie otwarty w dniu 29.06.2024. od godz. 10:00 do 14:30, następnie od godz. 16:00 do 18:00. Przerwa w sprzedaży biletów od godz. 13:30 do 16:00
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Życie codzienne na statku

Dyrekcja oraz Dział Historii Żeglugi i Handlu Morskiego CMM mają przyjemność zawiadomić, że w siedzibie na Ołowiance została udostępniona zwiedzającym gablota z pierwszą częścią wystawy stałej pt. „Życie codzienne na statku w XVIII wieku”. Na wystawie prezentowane są obiekty pozyskane przez Dział Badań Podwodnych. Stanem zachowania zabytków zajął się Dział Konserwacji. Na wystawie wyeksponowane są muzealia pochodzące przede wszystkim z dwóch wraków: W-27 i W-32 „General Carleton”, na czele ze zrekonstruowanym przez Beatę Jakimowicz ubiorem marynarza. Prezentowane zabytki mają na celu pokazanie otoczenia marynarzy na statku, ich pracy, rozrywek, zabiegów dotyczących higieny i ochrony zdrowia, codziennych zajęć na morzu.

Wystrój plastyczny gabloty zawdzięczamy Pracowni Plastycznej: Krystynie Bryłko i Annie Jagodzie we współpracy z równie nieocenioną Pracownią Konserwacji Modeli – dziełem Ireneusza Mokwy jest fragment międzypokładu. Scenariusz napisała Janina Rutkowska.

[contact-form-7 id="22324" title="Formularz - Wyślij wiadomość do administratora"]