• Wystawa „Z Gdyni w daleki świat. Stocznia Gdynia i jej statki” na statku-muzeum „Sołdek” od dnia 16.06.2023 r. będzie nieczynna do odwołania
• 8 czerwca 2023 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Życie codzienne na statku

Dyrekcja oraz Dział Historii Żeglugi i Handlu Morskiego CMM mają przyjemność zawiadomić, że w siedzibie na Ołowiance została udostępniona zwiedzającym gablota z pierwszą częścią wystawy stałej pt. „Życie codzienne na statku w XVIII wieku”. Na wystawie prezentowane są obiekty pozyskane przez Dział Badań Podwodnych. Stanem zachowania zabytków zajął się Dział Konserwacji. Na wystawie wyeksponowane są muzealia pochodzące przede wszystkim z dwóch wraków: W-27 i W-32 „General Carleton”, na czele ze zrekonstruowanym przez Beatę Jakimowicz ubiorem marynarza. Prezentowane zabytki mają na celu pokazanie otoczenia marynarzy na statku, ich pracy, rozrywek, zabiegów dotyczących higieny i ochrony zdrowia, codziennych zajęć na morzu.

Wystrój plastyczny gabloty zawdzięczamy Pracowni Plastycznej: Krystynie Bryłko i Annie Jagodzie we współpracy z równie nieocenioną Pracownią Konserwacji Modeli – dziełem Ireneusza Mokwy jest fragment międzypokładu. Scenariusz napisała Janina Rutkowska.