• Statki-muzea "Sołdek" i "Dar Pomorza" są nieczynne w związku z sezonem zimowym
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Szanghajski wernisaż

9 grudnia 2005 r. o godz. 10:00 rozpoczął się w siedzibie Archiwum Miejskiego w Szanghaju wernisaż wystawy posterowej pt. „Wisła w dziejach miasta Gdańska i Powiśla”.

Wystawa przygotowana została przez Archiwum Państwowe w Gdańsku i CMM na zlecenie Dyrekcji Naczelnej Archiwów Państwowych i Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Komisarz ekspozycji, Jadwiga Klim z Działu Historii Żeglugi Śródlądowej, została delegowana do Szanghaju, aby nadzorować montaż wystawy i reprezentować CMM na jej otwarciu.

Swoją obecnością otwarcie wystawy zaszczycili pan Li Minghua, zastępca dyrektora Zarządu Archiwów Chin, a ze strony polskiej prof. Daria Nałęcz, dyrektor naczelna Archiwów Państwowych oraz jej zastępca d.s. kontaktów międzynarodowych prof. Władysław Stępniak. Obecni byli także konsul generalny RP w Szanghaju Sylwester Szafarz i Janusz Janiszewski, dyrektor Polsko-Chińskiego Towarzystwa Żeglugowego „CHIPOLBROK”. Po powitaniu przez Wu Chena, dyrektora Archiwum Miejskiego w Szanghaju, przemówieniach zgromadzonych osobistości i uroczystym przecięciu wstęgi przedstawicielka CMM oprowadziła gości po ekspozycji prezentując jej treść, układ i założenia. Na wernisaż przybyło wielu zainteresowanych gości oraz przedstawicieli miejscowych mediów.