• 30 maja 2024 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte
• Sala "Arsenał" w Spichlerzach na Ołowiance wyłączona ze zwiedzania do 14 czerwca 2024 ze względu na przygotowania do nowej wystawy czasowej
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Muzyka na wodzie

15 listopada 2005 r. odbył się kolejny 49 koncert zatytułowany „Zaczarowana królewna”. Podczas koncertu goście mieli przyjemność wysłuchać sopranistki – Magdaleny Moszew wykonującej utwory takich kompozytorów jak: Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Ludomir Różycki, Stanisław Niewiadomski, Kazimierz Wiłkomirski i Wojciech Kilar. Artystce akompaniowała pianistka – Grażyna Troć.

Magdalena Moszew – urodziła się w Krakowie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie, w klasie fortepianu. W 1988 roku ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Działalność koncertową rozpoczęła już na II roku studiów. Występowała na wielu festiwalach europejskich i polskich, m.in. na Paryskim Festiwalu Muzycznym w Notre Dame, Festiwalu Bachowskim w Lipsku, Festiwalu Muzyki Cerkiewnej we Lwowie. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem takich znakomitości jak Fedora Barbieri, Adele Stollte, Olga Szwagjer. Jej repertuar obejmuje dzieła kompozytorów wszystkich epok, od baroku począwszy na muzyce współczesnej skończywszy, nie wyłączając jazzu. Olbrzymia rozpiętość repertuarowa wynika z niezwykłych umiejętności w instrumentalnym operowaniu głosem.