→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Rafa

Malarstwo i grafika Wojciecha Kostiuka, tworzą wystawę którą można zobaczyć w Spichlerzach na Ołowiance.

Studiował w PWSSP w Gdańsku, w pracowni doc. Massalskiej. Dyplom uzyskał w 1981 roku. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Prace Wojciecha Kostiuka balansują na granicy jawy i snu.

Kolorowe, nasycone barwą prace pokazywane na wystawie są zaskoczeniem dla wszystkich, którzy do tej pory znali artystę jako rzemieślnika czarnej sztuki – grafiki.
Tematycznie prace również odbiegają od znanego ulubionego wątku artysty wątku śmierć – życie. Kolorowa odmiana grafiki stosowanej przez Kostiuka – intaglio, zapowiadała przemianę, do której artysta przygotowywał się bardzo długo.
Prace, które mamy przyjemność Państwu zaprezentować powstawały w ciągu 7 lat Trud i radość tworzenia artysty przemieniły się w interesującą formę. Ubogie w formie kawałki sznurków, piasek, suche liście poddane pracy Kostiuka zmieniły swój przekaz. Nabrały kolorów, egzotyczności, radości. Stały się integralną częścią “Rafy”, dnem morskim, w którym kryją się tajemnice.


“Rafa”
Spichlerze na Ołowiance” 2.09.2005 – 01.02.2006