• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania

Rafa

Malarstwo i grafika Wojciecha Kostiuka, tworzą wystawę którą można zobaczyć w Spichlerzach na Ołowiance.

Studiował w PWSSP w Gdańsku, w pracowni doc. Massalskiej. Dyplom uzyskał w 1981 roku. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Prace Wojciecha Kostiuka balansują na granicy jawy i snu.

Kolorowe, nasycone barwą prace pokazywane na wystawie są zaskoczeniem dla wszystkich, którzy do tej pory znali artystę jako rzemieślnika czarnej sztuki – grafiki.
Tematycznie prace również odbiegają od znanego ulubionego wątku artysty wątku śmierć – życie. Kolorowa odmiana grafiki stosowanej przez Kostiuka – intaglio, zapowiadała przemianę, do której artysta przygotowywał się bardzo długo.

Prace, które mamy przyjemność Państwu zaprezentować powstawały w ciągu 7 lat Trud i radość tworzenia artysty przemieniły się w interesującą formę. Ubogie w formie kawałki sznurków, piasek, suche liście poddane pracy Kostiuka zmieniły swój przekaz. Nabrały kolorów, egzotyczności, radości. Stały się integralną częścią „Rafy”, dnem morskim, w którym kryją się tajemnice.


Rafa
2.09.2005 – 01.02.2006
Spichlerze na Ołowiance