• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Taniec duszy

Zapraszamy do Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku na 47 koncert z cyklu „Muzyka na wodzie” pt. „Taniec duszy” w wykonaniu zespołu amerykańskich artystów Albany Ensemble w składzie: Mimi O`Neil – sopran, John Garafalo – tenor, Christine Powers – sopran, Andrea Schulz – sopran, Tom Torebka – baryton, Noor O`Neill – skrzypce, Nate Buccieri – pianino.

Koncert odbędzie się 29 sierpnia 2005 r. o godz. 18.00 w Spichlerzach na Ołowiance.
Dojazd od strony ul. Szafarnia lub promem z przystani pod Żurawiem.

Albany Ensemble tworzy grupa amerykańskich solistów operowych pochodzących ze stanu Nowy Jork. Zespół został założony w 2001 roku przez Mimi O`Neil – sopranistkę i menedżera grupy.
W sierpniu br. muzycy odwiedzą Trójmiasto, Kraków, Warszawę. Bogaty program koncertu jaki przygotowali na 29 sierpnia zadowoli nawet najbardziej wytrawnych melomanów.

Dla trojga wykonawców, Andrei Schulz, Johna Garafalo i Toma Torebki jest to również wizyta sentymentalna i wyjątkowa, ze względu na ich polskie pochodzenie.

Mimi O`Neil – sopranistka, menedżer grupy, od 30 lat występuje na scenie. Świetnie czuje się w repertuarze klasycznym, jazzie a także muzyce sakralnej. Mieszkająca w Los Angeles solistka, na co dzień pracuje jako pedagog ucząc młodych amatorów koloratury, technik śpiewu i emisji głosu.

Bilety w cenie 8 zł do nabycia w Dziale Marketingu CMM.
Informacja pod nr tel. (0 58) 301 97 49.
W programie utwory m.in.: Leonarda Bernsteina, Beli Bartoka, Georga Bizeta, Georga Gershwina.