→ Uprzejmie informujemy, że w dniu 3 grudnia 2021 roku Spichlerze na Ołowiance i statek-muzeum "Sołdek" będą zamknięte dla zwiedzających.
→ Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi
→ Z dniem 2 listopada 2021 roku statek muzeum "Dar Pomorza" został zamknięty w związku z sezonem zimowym
→ Zasady bezpieczeństwa w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią COVID-19 - przeczytaj

Return

Wystawa szwedzkiej malarki Ann Frossen w Spichlerzach na Ołowiance. Ekspozycja zatytułowana “Return” (Powrót) została sprowadzona przez Centralne Muzeum Morskie ze Szwecji. Tytuł wystawy nawiązuje do wydarzenia, jakim była poprzednia ekspozycja artystki, zatytułowana “Mare Animae”, eksponowana w CMM dziesięć lat temu.

Autorka – Ann Frossen, urodziła się w Sztokholmie w 1953 roku. W latach 1973 – 74 studiowała w Paryżu w Ecoles de la Haute Couture Parisienne. Współpracowała także z teatrami przygotowując kostiumy do sztuk Augusta Strindberga. W latach 1980 – 81 studiowała malarstwo realistyczne w La Grand Chaumiere.

Od 1986 roku poświęciła się wyłącznie malowaniu. Jest reprezentantką postmodernizmu. Motywy akwatyczne pojawiają się w jej twórczości zarówno w ujęciu abstrakcyjnym, jak i realistycznym. W swojej twórczości próbuje podjąć dialog z wizją morza stworzoną przez szwedzkiego pisarza i artystę – Augusta Strindberga.

Prace swe eksponowała na wystawach zbiorowych malarstwa abstrakcyjnego i realistycznego oraz indywidualnych w Szwecji i wielu miastach Europy.


“Return”
Spichlerze na Ołowiance” 14.06.2005-31.08.2005