• Galeria Morska w Spichlerzach na Ołowiance w dniu 03.10.2023 będzie wyłączona ze zwiedzania w związku ze zmianą ekspozycji
• Prom "Motława" ze względu na remont nabrzeża nie kursuje do odwołania
• Oddział Żuraw pozostaje zamknięty dla zwiedzających w związku z prowadzonymi pracami remontowymi - przeczytaj

Return

Wystawa szwedzkiej malarki Ann Frossen w Spichlerzach na Ołowiance. Ekspozycja zatytułowana „Return” (Powrót) została sprowadzona przez Centralne Muzeum Morskie ze Szwecji. Tytuł wystawy nawiązuje do wydarzenia, jakim była poprzednia ekspozycja artystki, zatytułowana „Mare Animae”, eksponowana w CMM dziesięć lat temu.

Autorka – Ann Frossen, urodziła się w Sztokholmie w 1953 roku. W latach 1973-74 studiowała w Paryżu w Ecoles de la Haute Couture Parisienne. Współpracowała także z teatrami przygotowując kostiumy do sztuk Augusta Strindberga. W latach 1980 – 81 studiowała malarstwo realistyczne w La Grand Chaumiere.

Od 1986 roku poświęciła się wyłącznie malowaniu. Jest reprezentantką postmodernizmu. Motywy akwatyczne pojawiają się w jej twórczości zarówno w ujęciu abstrakcyjnym, jak i realistycznym. W swojej twórczości próbuje podjąć dialog z wizją morza stworzoną przez szwedzkiego pisarza i artystę – Augusta Strindberga.

Prace swe eksponowała na wystawach zbiorowych malarstwa abstrakcyjnego i realistycznego oraz indywidualnych w Szwecji i wielu miastach Europy.


„Return”
14.06.2005 – 31.08.2005
Spichlerze na Ołowiance”